Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Muzykalna szkoła

2014-11-20 15:25:36 (ost. akt: 2014-11-20 20:37:15)
W Występie brali również udział nauczyciele (pan od fizyki Wojciech Żbikowski)

W Występie brali również udział nauczyciele (pan od fizyki Wojciech Żbikowski)

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Żurominie w niebanalny sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości. Śpiewali patriotyczne pieśni. Ale jak…

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Muzycznie i patriotycznie – takimi epitetami można określić nastrój panujący w Gimnazjum nr 1 w Żurominie 13 listopada tuż po Święcie Odzyskania Niepodległości. Tego dnia wszyscy uczniowie żuromińskiego Gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Festiwal miał charakter konkursu, podczas którego rywalizowały ze sobą wszystkie klasy.
Uczniowie miesiąc wcześniej losowali pieśni, które 13 listopada wykonywali.
Każda klasa prezentowała jedną pieśń, a oceniało ich jury w składzie Izabela Świtajska (nauczyciel muzyki) oraz Mirosław Karasiewicz (nauczyciel historii). Oceniano przede wszystkim walory muzyczne utworów, ale i odpowiednią scenografię i charakteryzację.
W konkursie najlepiej wypadła klasa I e. Uczniowie zaprezentowali bardzo odważną interpretację pieśni „Szara piechota”, jury urzekła nie tylko wspaniałe głosowe przygotowanie wokalistek (Maja i Zuzia Jabłońskie), ale też staranna charakteryzacja, ruch sceniczny i przygotowany podkład muzyczny. Jury dało klasie maksymalne noty za występ. Drugie miejsce zajęła klasa 2d. Uczniowie zaśpiewali pieśń „Przybyli ułani”. Występ klasy 2. d był zupełnie inny. Zawierał elementy folklorystyczne. Był wesoły, tak samo jak wesoła jest pieśń, którą klasa zaśpiewała. Na trzecim miejscu sklasyfikowano klasę IIIc z pieśnią „My pierwsza brygada”. Trzecioklasiści popisali się brawurowym wykonaniem hymnu legionów przy akompaniamencie 4 saksofonów oraz klawiszy.
Przy okazji trwania festiwalu uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka jest geneza powstania najsłynniejszych polskich pieśni patriotycznych.

Festiwal piosenki patriotycznej odbywa się w Gimnazjum od trzech lat. Poziom muzyczny uczestników rok w rok jest coraz wyższy. Nagrodą dla zwycięzców i uczestników były dyplomy, brawa i uznanie innych uczniów. Organizatorami festiwalu byli wychowawcy klas trzecich.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ale #1564997 | 46.113.*.* 21 lis 2014 03:47

    Komentarze czytane,wspaniale, poprawiono.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dwukropek #1563862 | 46.113.*.* 20 lis 2014 18:16

    "Tego dnia wszyscy uczniowie żuromińskiego Gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Piosenki Pagtriotycznej". Proszę autora o pisanie artykułów w Wordzie, podkreśla błędy i wystarczy obserwować monitor i czerwone kreski. Jeśli nie, to po napisaniu należy podejść do betonowej ściany i głową kilka razy uderzyć z "barana". Podobno coś wchodzi do głowy jak w szkole nie weszło i teraz się jest przyleniwym.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz