Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Co powinniśmy wiedzieć o nawilżaniu skóry?

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Wokół tematu nawilżania skóry narosło wiele mitów. Mimo licznych porad, które możemy odnaleźć w czeluściach internetu, większość z nas w dalszym ciągu nie wie, w jaki sposób, jak często i czym właściwie nawilżać cerę.

Zdrowa, pozbawiona niedoskonałości i promieniejąca naturalnym blaskiem skóra jest marzeniem każdej kobiety. Efekt ten możemy osiągnąć przede wszystkim poprzez odpowiednie nawilżanie, będące podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który pozwala nam utrzymać cerę w dobrej kondycji.

W przeciwnym przypadku naszej skórze grozi utrata bariery ochronnej oraz zachwianie równowagi hydrolipidowej, których przejawem mogą być podrażnienia, nadwrażliwość czy nadmierna produkcja sebum.

W związku z tym, poszukując idealnego preparatu nawilżającego, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na jego właściwości nawilżające. Ale co należy zrobić w sytuacji, gdy nasza cera ma też inne wymagania?

Dobierz pielęgnację do swojego typu cery

Dostępne w drogeriach kosmetyki, przykładowo krem Garnier, są doskonałą odpowiedzią na indywidualne potrzeby różnych rodzajów skóry. Produkty te nie tylko zapewniają cerze nawilżenie na optymalnym poziomie, ale także zapobiegają świeceniu twarzy, ujędrniają skórę czy minimalizują niedoskonałości i podrażnienia.

Sekret dodatkowego działania kremów nawilżających tkwi w ich składzie. Na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza preparaty zawierające substancje aktywne oraz pochodzenia naturalnego, takie jak wyciągi roślinne czy ekstrakty owocowe, dzięki połączeniu których pielęgnacja cery nabiera nowego wymiaru.

Inne kosmetyki nawilżające

Ku zaskoczeniu wielu osób, właściwości nawilżające nie są jedynie domeną kremów. Pożądany rezultat możemy osiągnąć również, wybierając odpowiednie żele oczyszczające, płyny micelarne, toniki czy maseczki do twarzy.

Tego typu produkty bardzo często są elementem konkretnej linii kosmetyków, więc ich działanie wzajemnie się uzupełnia. Żel oczyszczający i delikatny płyn micelarny pomagają usunąć wszelkie zanieczyszczenia, toniki przywracają równowagę cery, natomiast maseczki, ze względu na silną koncentrację składników pielęgnacyjnych, są swoistym zastrzykiem energii dla skóry.


Nawilżanie w dzień i w nocy

Ciekawostką z pewnością będzie fakt, że coraz częściej substancje nawilżające możemy odnaleźć także w podkładach i innych kosmetykach kolorowych, w związku z czym o kondycję cery możemy dbać praktycznie przez cały dzień. Nie zapominajmy jednak o prawidłowym demakijażu, który przygotowuje skórę do nocnej regeneracji. A przed snem sięgnijmy po dobrej jakości krem do twarzy, który przede wszystkim nawilży, a ponadto intensywnie odżywi cerę.


Materiał zewnętrzny