Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Burmistrzowie i wójtowie. Rewolucji nie będzie

2014-11-24 14:42:17 (ost. akt: 2014-11-24 14:46:26)

Podziel się:

Znamy już wyniki wyborów. Na początku przedstawiamy informacje najważniejszą, czyli, kto został burmistrzem, a kto wójtem. Zostały tylko dwa znaki zapytania; nie wiadomo jeszcze, kto będzie rządził w Żurominie, a kto w Kuczborku. Tego dowiemy się 30 listopada. W pozostałych gminach władze bez zmian.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Żuromin

W Żurominie będzie druga tura wyborów. Za dwa tygodnie mieszkańcy gminy i miasta pójdą głosować. Tym razem do wyboru będą mieli dwóch kandydatów: Zbigniewa Noska i Anetę Goliat. Tym razem różnica między kandydatami jest znacznie mniejsza niż jeszcze cztery lata temu i choć 1. turę wygrał Zbigniew Nosek, to przed II turą na pewno nie jest spokojny. Zbigniew Nosek startujący w wyborach z własnego komitetu zdobył 2580 głosów. Aneta Goliat (Komitet Wyborczy WZU) zdobyła 2224 głosy. Trzecie miejsce zajął Marek Budzich - wygrał tylko w 1 okręgu. W sumie zdobył 1789 głosów.Nie ulega kwestii, że w tym roku obserwowaliśmy walkę trzech silnych kandydatów na burmistrzowski stołek. W wyborach samorządowych w 2010 roku w Żurominie również była dogrywka i to między tymi samymi kandydatami co w tegorocznych wyborach.

Kuczbork

W Kuczborku również będzie druga tura. W niej zmierzy się Tadeusz Burakowski i Jacek Grzybicki. W niedzielę 16 listopada na Burakowskiego zagłosowało 950 wyborców. Wójt w poprzednich wyborach miał większe poparcie, ale wówczas miał tylko jednego kontrkandydata. W drugiej turze zmierzy się z Jackiem Grzybickim, który uzyskał 597 głosów. Pozostali kandydaci to Jakub Krawczyk, który uzyskał 329 głosów, Wojciech Franciszek Krajewski uzyskał 328 głosów a Leszek Safuryn 111.


Lubowidz

W Lubowidzu bez zmian. Na kolejną, druga kadencję został wybrany Krzysztof Ziółkowski. Cieszy się takim poparciem wśród wyborców, że już w pierwszej turze pokonał wszystkich kandydatów. Ziółkowski uzyskał 2 206 głosów. Na drugim miejscu był Stanisław Drążewski, który w poprzednich wyborach o fotel wójta walczył przecież w drugiej turze. Drążewski zdobył 648 głosów. Pozostali kandydaci to Rafał Woźnowski, który zdobył 532 głosy, a Mariusz Jarzynka zdobył 187 głosów.


Bieżuń

W Bieżuniu również bez zmian. Największym poparciem wśród mieszkańców cieszy się Andrzej Szymański, który uzyskał 1772 głosy. Swojego rywala na burmistrzowski stołek właściwie zmiótł. Przewaga między drugim kandydatem jest ogromna. Leszek Ogrodowczyk zdobył 604 głosy.

Lutocin

W Lutocinie kandydatów było dwóch. Mieszkańcy postawili na dotychczasowego wójta. Ryszard Gałka zdobył 1035 głosów. Drugi kandydat Jacek Kołodziejski głosów miał 825. Ciekawostką jest, ze w okręgach w Lutocinie wygrał Kołodziejski.

Siemiątkowo
W Siemiątkowie wójtem będzie w dalszym ciągu Piotr Kostrzewski. Uzyskał 1227 głosów. Jego rywal zresztą ten sam, co w poprzednich wyborach Hieronim Magdziński uzyskał 844 głosy.

Na dokładniejsze statystyki jeszcze jest za wcześnie. Państwowa Komisja Wyborcza nie podaje jeszcze dokładnych wyników. A tylko wyniki podane przez PKW można traktować za oficjalne.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ble #1575659 | 31.11.*.* 25 lis 2014 17:08

  zajrzałam na listę wyborców w Gminie Kuczbork-Osada i co widzę? tyle znajomych nazwisk i tak pomyślałam --nie wiem o co chodzi,ale na pewno o dodatkowe pieniądze chodzi haha...na liście są tacy co mają już emerytury ,dobrze płatne prace,bo praca nauczyciela to popłatna praca ,dalej panowie ,którzy mają duże gospodarstwa itd by wymieniać...hahaha wyścig do koryta.Jest taki gość co to babcia jego żony dom postawiła i jeszcze mało hahah

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyb.... #1574551 | 77.255.*.* 25 lis 2014 07:32

  Nonsens, Janka jest emerutką i nikt by jej nie zatrudnił. Jest to wymysł obecnego Wójta, który niestety przyniół mu zwycięstwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. he heał #1574545 | 164.126.*.* 25 lis 2014 07:25

  Gdyby wygrał Drążewski to starą klikę przywróciłby do pracy w gminie, Janka K. by szalała.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz