Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

W powiecie zmiany. Przewodniczącym Budzich… Piotr Budzich

2014-12-03 14:53:04 (ost. akt: 2014-12-03 15:00:39)

Podziel się:

W piątek odbyła się pierwsza sesja rady Powiatu Żuromińskiego. Nowa rada ma nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczących .

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Pierwsza sesja Rady Powiatu Żuromińskiego już za nami. Odbyła się ona w piątek 28 listopada. Po tradycyjnym ślubowaniu radnych wybrano przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu. I tu zaszły zmiany, biorąc pod uwagę poprzednią kadencję. Nadal co prawda to radni z PSL – u pełnią najważniejsze funkcje w radzie. Tym razem jednak przewodniczącym rady został Piotr Budzich. Jego kandydaturę na to stanowisko zaproponował Jerzy Rzymowski, który przez ostatnie dwie kadencje był przewodniczącym rady. Innych propozycji nie było. Po ogłoszeniu wyników Budzich mówił, że jest zaskoczony tym, co się stało.
- Cieszę się, jest to dla mnie ogromny zaszczyt – mówił Piotr Budzich – Dziękuję Jerzemu Rzymowskiemu za zgłoszenie mojej kandydatury, myślę, że w ten sposób daje do zrozumienia, że będzie mnie wspierał i pomagał w działaniu, liczę na to panie Jurku – mówił nowo wybrany przewodniczący.
O sobie Budzich mówił, że jest osobą, która zawsze szuka właściwych rozwiązań i porozumienia. Tego dnia wybrano również dwóch wiceprzewodniczących. Zostali nimi Mirosław Różański i Antoni Marek Tański. Kandydatem na wiceprzewodniczącego był również Marek Budzich. Ale nie zdobył wystarczającej ilości głosów.

Na sesji 2 grudnia Mirosław Różański zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Nowym wiceprzewodniczącym został Janusz Welenc

Skład Rady
Skład Rady Powiatu nie jest jeszcze do końca znany. Znakiem zapytania są jeszcze dwa mandaty. Jeden, za wójta Lubowidza Krzysztofa Ziółkowskiego. Ziółkowski wszedłby do Rady, ale z racji wygranych wyborów na wójta, mandatu nie otrzyma. Mandat może otrzymać natomiast Barbara Jabłońska, bo uzyskała największą (zaraz po Ziółkowskim) liczbę głosów z komitetu Ponadpartyjny Blok Samorządowy). W drugiej sytuacji z mandatu będzie musiała zrezygnować Aneta Goliat, ponieważ będzie burmistrzem Żuromina. Z listy WZU następny w kolejności do mandatu jest Michał Bodenszac. Najprawdopodobniej to oni zostaną radnymi powiatowymi (wszak taka była wola wyborców). Każdy ma jednak prawo odmówić przyjęcia mandatu, co w historii tej rady praktykowano już wielokrotnie.

A oto nazwiska 15 radnych powiatowych

Piotr Ławicki (WZU), Joanna Zdzisława Olszewska-Firlej (PSL), Jerzy Rzymowski (PSL), Antoni Marek Tański ( PSL), Ryszard Domżalski (SLD), Dariusz Adam Sajewski (PIS), Marzena Maria Twarogowska (PSL), Mirosław Różański (PSL), Bernard Jabłoński (PSL), Ryszard Dobiesz (PSL), Piotr Budzich (PSL), Tomasz Karolewski (PSL), Ireneusz Rejmus (PSL), Janusz Welenc (PSL), Marek Budzich (SLD)

Do tej piętnastki dołączą najprawdopodobniej Michał Bodenszac (WZU) oraz Barbara Jabłońska (PBS).

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fifi #1594957 | 79.191.*.* 3 gru 2014 22:11

    Ptaszek odleci a w jego miejsce Buraka posadzą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Piateczka #1594224 | 178.42.*.* 3 gru 2014 16:33

    Szanowni Państwo! Nic mi nie pozostało jak jedynie pogratulować nowo-wybranym co niniejszym czynię a teraz ja jako obywatel tego powiatu będę się bacznie wam przyglądał i patrzył na waszą aktywność społeczną. Może Wam się uda wybudować w końcu chodniki w Dąbrowie w tym przejście dla pieszych na wysokości domu pogrzebowego, wybudować chodnik w Franciszkowie / bezpieczne połączenie ścieżki rowerowej Żuromin - Poniatowo - Franciszkowo - Żuromin/. Mam nadzieję ,że na samym wstępie nie podniesiecie sobie diet jak już to się stało w jednej z gmin w Polsce/ podnieśli diety ze 110 z ma 400 zł - jaki to piękny , pierwszy wspaniały gest tej rady/. POWODZENIA !

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (17)