Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Starosta Rzymowski

2014-12-05 08:23:28 (ost. akt: 2014-12-05 08:25:34)
Powiat Żuromiński ma nowego starostę!

Powiat Żuromiński ma nowego starostę!

Podziel się:

Powiat Żuromiński ma nowego starostę. Jest nim Jerzy Rzymowski. Przez ostatnie 16 lat na czele powiatu stał Janusz Welenc. Zmienił się również wicestarosta. Radni zdecydowali, że tę funkcje będzie pełnił Ireneusz Rejmus.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Wczorajsza sesja (wtorek 2 grudnia) Rady Powiatu Żuromińskiego była wyjątkowa. Nie brakowało emocji, wyrazów uznania i wdzięczności. Potwierdziło się to, o czym mówiono od jakiegoś już czasu. Radni wybrali nowych starostę i wicestarostę. Kandydaturę Jerzego Rzymowskiego zaproponował Janusz Welenc. Rzymowski przez ostatnie dwie kadencje był Przewodniczącym Rady Powiatu Żuromińskiego. Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy w Kuczborku, jest szefem powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego
- Myślę, że to kompetentny człowiek na stanowisko starosty, który będzie prowadził do dalszego rozwoju powiat żuromiński – mówił Janusz Welenc.
Więcej kandydatów nie było. Radni większością głosów poparli kandydaturę Rzymowskiego.

Nowy starosta dziękował radnym za taką decyzję. Januszowi Welencowi za zgłoszenie jego kandydatury i za ostatnie 8 lat wspólnej pracy.
- Los mnie stawia ostatnio w takich sytuacjach, że przejmuję pałeczkę od osoby, która zawsze w społeczeństwie dużo znaczyła – mówił Jerzy Rzymowski – Teraz poprzeczka też jest wysoko postawiona, przyjdzie mi realizować zadania na najwyższym poziomie

Jest start musi być meta

Janusz Welenc starostą został 13 listopada 1998 roku. Podkreśla, że decyzję, że starostą już nie chce być, podjął 4 lata temu.
- Jest start, musi być też meta – mówił na sesji Janusz Welenc – Przez 16 lat wiele udało się zrobić, ale to wszystko dzięki ludziom.
Welencowi trudno było ukryć wzruszenie.
- Myślę, że 16 lat to jest oddanie siebie całego dla sfery publicznej, moja rodzina cierpiała przez 16 lat z racji mojej nieobecności, pamiętam, dzień kiedy rodzina skupiała się przy stole na 18 urodzinach mojej córki, a ja musiałem walczyć z ptasią grypą – mówił Welenc – Teraz wracam na łono mojej rodziny, urodziła mi się wspaniała wnuczka, chcę odpocząć.
Starosta szczególnie podziękował skarbnik Irenie Brejnie i sekretarz Halinie Żujewskiej.
W prezencie nowemu staroście Janusz Welenc podarował długopis, bo jako starosta będzie musiał wiele dokumentów podpisać
- Życzę panu staroście, żeby ta kadencja była pełna dobrych decyzji, bo na te decyzję czekają mieszkańcy naszego powiatu, życzę, żeby panu się udało, bo jeżeli panu się uda, to się uda również mieszkańcom powiatu żuromińskiego – mówił Janusz Welenc.

Na sesji obecny był Roman Stachyra. Wieloletni szef PSL – u w Żurominie. Jak sam Janusz Welenc mówił, to Stachyra zaproponował 16 lat temu jego kandydaturę na starostę.

Ireneusz Rejmus wicestarostą

Radni wybrali również wiceprzewodniczącego powiatu. Został nim Ireneusz Rejmus. Jego kandydaturę zaproponował Jerzy Rzymowski, mówiąc, że to właściwy człowiek na to stanowisko.

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ula #1621476 | 146.185.*.* 31 gru 2014 16:41

  obciach

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Karol #1620663 | 146.185.*.* 30 gru 2014 20:31

  super starosta!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obatel #1610781 | 83.9.*.* 16 gru 2014 23:43

  A jakie nieruchomości są na wioskach? Można jakieś przekręty robić? To ja się dołączam ...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Piateczka #1603721 | 83.28.*.* 10 gru 2014 18:07

   Jest już po wyborach i tak sobie myślę ,ze nie ma już sensu deliberowania nad tym kto jest jaki , czym zawinił , czym się wyróżnił. To ,ze Rejmus miał dać swoim na odchodne- na swoje odchodne jakieś premię to skoro miał fundusz i wynagrodził swoich pracowników to dlaczego mam go za to potępiać. Każdy by chciał taka nagrodę otrzymać ale nie każdy możne ja otrzymać i nie każdy chce dać. Obecnie pozostało nam wyborcom wszystkim wybranym patrzeć na ręce i wymagać aby swoje obietnice spełnili a na to mają całą kadencję. Tak ,że już koniec nastał jeżdżenia po tym czy owym bo to nie ma sensu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Mocarz #1603715 | 164.126.*.* 10 gru 2014 18:04

    Taczki mam, jak będzie trzeba, pomożemy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (52)