Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Tenis stołowy. Dwie porażki rewelacji rozgrywek

2014-12-07 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-05 08:48:27)

Podziel się:

Rewelacyjnie spisujący się w bieżących rozgrywkach zespół Piotra Kołacińskiego doznał dwóch porażek. Dekorglass Działdowo niespodziewanie we własnej hali uległ 1:3 Enerdze Toruń, a w wyjazdowym pojedynku bez punktów gracze Kołacińskiego wrócili także z meczu z wicemistrzem kraju Olimpią-Unią Grudziądz.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Energa triumfuje
- Liczyliśmy w tym meczu na punkty – mówił żurominian Piotr Kołaciński. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że goście przyjadą do Działdowa w składzie Chen Weixing, zawodnikiem klasy światowej, a ten potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności – tłumaczył po spotkaniu z Energą szkoleniowiec Dekorglassu.
Podopieczni Kołacińskiego rozpoczęli spotkanie od zwycięstwa Jiriego Vrablika w starciu z Konradem Kulpą. Później nie było jednak tak cudownie. Wspomniany wcześniej przez trenera Kołacińskeigo Chen Weixing pokonał po zaciętym pojedynku paraolimpijskiego mistrza z Londynu Patryka Chojnowskiego. W kolejnej grze Xu Wenliang nie sprostał Pawłowi Chmielowi, ulegając tenisiście Energi Manekin 0:3. Przy stole zatem musiał pojawić się ulubieniec działdowskiej publiczności Vrablik. Niestety nie potrafił on zatrzymać Chen Weixing.

Wicemistrz nie dał szans
Hitowe stracie dla gospodarzy. Olimpia-Unia Grudziądz w spotkaniu z kilkoma podtekstami ograła Dekorglass. Gospodarze przeciwko zespołowi Kołacińskiego wystawili najmocniejszą trójkę - Kai Yoshida, Wang Yang i Bartosz Such. Mecz rozpoczął się od pojedynku Patryka Chojnowskiego, który jeszcze w ubiegłorocznej kampanii występował w szeregach zespołu z Grudziądza. Japończyk, który był przeciwnikiem Chojnowskiego wygrał 3:0. Wang Yang po chwili podwyższył prowadzenie zwycięstwem nad Vrablikiem. Zacięte pojedynek Wang Yang wygrał 3:2. W ostatniej jak się później okazało konfrontacji Such okazał się lepszy od Xu.

Podopieczni Piotra Kołacińskiego zajmują piątą pozycję. Przed nimi spotkanie z Palmiarnią Zielona Góra (08.12.2014 na wyjeździe), a później pojedynek przed własną publicznością z Dolidami Białystok (16.12).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB