Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kuczbork. I sesja z Jackiem Grzybickim

2014-12-11 15:38:28 (ost. akt: 2014-12-12 16:02:36)
Wręczenie aktu nominacyjnego na wójta Gminy Kuczbork.

Wręczenie aktu nominacyjnego na wójta Gminy Kuczbork.

Podziel się:

Nowy wójt Jacek Grzybicki rozpoczął swoją pracę. Najpierw ślubował wierność swojej gminie, potem radni przyznali mu pensję – 8190 zł brutto.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.pl

Obrady, które trwały ponad 4 godziny, można podzielić na dwie części. Pierwsza - ślubowanie nowo wybranego wójta i jego expose i druga - wybory do komisji.

W dniu 5 grudnia br. odbyła się II sesja Rady Gminy Kuczbork. W związku z drugą turą wyborów na stanowisko wójta, w której zwyciężył Jacek Grzybicki, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Kuczbork-Osadzie Jerzy Sztanderski odebrał ślubowanie oraz wręczył akt nominacyjny. W swoim krótkim przemówieniu Jacek Grzybicki przywitał wszystkich zebranych oraz podziękował swoim wyborcom i rodzinie za wsparcie w wyborach. - Dziękuję również byłemu wójtowi panu Tadeuszowi Burakowskiemu za długoletnią prace na stanowisku wójta. Chociaż w wielu kwestiach bardzo się różnimy, to należy doceniać pozytywne i dobre dokonania wójta - mówił w swoim wystąpieniu Grzybicki - Nie mam zamiaru działać sam. Zapraszam do współpracy radnych, sołtysów oraz mieszkańców gminy - kontynuował wójt.
- Jeśli ktoś myśli, że zrobi wszystko dla gminy sam, to już powinien zapomnieć, że cokolwiek zrobi. Tylko wspólnie dochodzi się do wytyczonych celów. Samorząd tworzymy bowiem wszyscy. Od nas zależy w dużej mierze przyszłość – powiedział na zakończenie swojego expose wójt Grzybicki. Odczytano także list gratulacyjny od ustępującego wójta Tadeusza Burakowskiego. Radni oraz sołtysi złożyli osobiste gratulacje Jackowi Grzybickiemu.


Druga cześć obrad zaczęła się od spraw proceduralnych. Po wpisaniu się na poszczególne listy okazało się, że niektórzy radni wpisali się aż do 3 komisji, co nie jest zgodne z par.18. Statutu. Przegłosowano, że w każdej komisji ma być 5 radnych. Po ponownym zapisaniu się na listy komisji wobec większej ilości jak 5 osób przystąpiono do tajnego głosowania.
- Nie są ostemplowane karty do głosowania, zauważa radny Safuryn po przeprowadzonym głosowaniu.
- Przystępujemy do ponownego głosowania - zarządza przewodniczący Majewski.
Zaczynają się drobne utarczki słowne pomiędzy radnym i przewodniczącym Rady, a nawet pada od strony przewodniczącego: Nie udzielam Panu głosu.
Ponowne rozdanie kart do głosowania. Po blisko godzinnym głosowaniu i podaniu wyników pozostaje jeszcze głosowanie do Gminnej Komisji Rewizyjnej. Wreszcie zostają ogłoszone końcowe wyniki. Kolejnym punktem było ustalenie uposażenie wójta. Na ten czas wójt Jacek Grzybicki opuszcza salę obrad, a radni podają kolejne wersje. Po krótkiej dyskusji z czterech wersji zwycięża wersja pierwsza, czyli 4400 zł zasadnicza, 1900 zł dodatek funkcyjny i 30% dodatek specjalny, co stanowi kwotę 8190 zł brutto (5800zł netto). Jeszcze tylko interpelacje i wolne wnioski.
- Kiedy mogę dostać protokół z sesji - zapytuje radny Safuryn - Czy będzie to możliwe w ciągu kilku dni?
- Taki protokół będzie nieoficjalny, bo zatwierdza się go na następnej sesji - pada wyjaśnienie.
- A jak sesja będzie za trzy miesiące – dopytuje radny.
- Raczej nie ma takiej opcji, bo sesja będzie na pewno wcześniej - pada odpowiedź.

W wolnych wnioskach mieszkaniec Kuczborka Wiesław Górczewski w krótkich słowach składa relację z sprawy przegrodzenia drogi nr 114 i sądowego wyroku (były radny Krawczyk pozwał gminę), który zapadł na korzyść gminy.
- Po dokładnym zapoznaniu się z tą sprawą podejmę stosowną decyzję – odpowiada wójt Grzybicki.

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1619084 | 91.218.*.* 28 gru 2014 19:37

  ciekawe jak nowy wójt ustosunkuje się do budowy kurników w gminie?! czy postawi się rodzinie( Koźlakiewicza)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uuuuu #1613492 | 95.49.*.* 19 gru 2014 19:48

  tak jak słowa piosenki "...malowana lala trala la la ..."

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. C.z.b.t #1612965 | 37.31.*.* 19 gru 2014 10:58

   No i jakos sie nie trzyma tych obietnic przedwyborczych! Klan rodziny K. jak jest tak jest, a sam krzyczal, ze skonczy sie to. Ale co sie dziwic, skoro ambicje na wojta to ma jego zona kredka malowana!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ONI #1606730 | 83.3.*.* 13 gru 2014 11:52

    Czyli chytry PSL nie odpuszczą dopóki będą rządzić w powiecie. Otumanią chłopca i niebawem będzie miał legitymację PSL-u. Wspomnicie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. mieszkaniec #1606237 | 89.229.*.* 12 gru 2014 20:33

    Z obserwacji sesji zacznijmy od tego ze Majewski nie zna przepisów i procedury. Nie wiem jak to sie stali ze mogli go wybrać. Ale widać bylemu wójtowi latwiej kierować takimi ludzmi

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (24)