Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Piłka halowa. Zagrają o mistrzostwo rejonu

2014-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-12 10:08:36)
Walka była naprawdę ostra

Walka była naprawdę ostra

Podziel się:

Już dziś w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbędzie się turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego. Powiat żuromiński reprezentować będą dwie szkoły – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie oraz Liceum Ogólnokształcące w Żurominie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie odbył się turniej o mistrzostwo powiatu żuromińskiego szkół ponadgimnazjalnych. W imprezie wzięły udział wszystkie cztery szkoły. Stawką tego turnieju był udział dla dwóch najlepszych drużyn w finale rejonowym. Finał rejonowy już dziś.

Dwa zespoły z awansem

Nie było niespodzianki w tegorocznych mistrzostwach powiatu. Faworyci zrobili swoje. Dowodzony przez Cezarego Sznytra Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, a także Liceum Ogólnokształcące kierowane przez Andrzeja Morawskiego zostawili rywali w pokonanym polu. Od początku te dwa zespoły zaliczyły po dwa zwycięstwa, a o pierwsze miejsce w turnieju powiatowym zaserwowały wielką dawkę emocji. Już po dwóch minutach gry za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał bramkarz LO. Grę w przewadze świetnie wykorzystywali gracze ZSP, zdobywając trzy bramki. Wydawało się więc, że jest po meczu. Ku zdziwieniu niesamowicie szybko LO wróciło do gry i to mimo gry w osłabieniu. Liczebna przewaga nie pomogła uchronić ZSP od straty dwóch goli. Do przerwy gospodarze przegrywali tylko jednym golem. Po zmianie stron kapitalnym uderzeniem zza połowy boiska popisał się Bartosz Laskowski zawodnik LO Żuromin i doprowadził do remisu. Chwilę później sędzia, u tego samego gracza dopatrzył się zagrania ręką i podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Znów na prowadzeniu było ZSP. Trwało to jednak tylko chwilę. Tym razem sędzia podyktował rzut karny dla LO. Wprawdzie Miłosz Matyjasik spudłował (bramkarz obronił) to miał po chwili możliwość dobitki, z której skrzętnie skorzystał. Remis sprawił, że to ZSP zdobyło tytuł.Wyniki:
ZSP Żuromin – LO Bieżuń 5:1
LO Żuromin – ZSP Zielona 3:0
ZSP Żuromin – ZSP Zielona 3:0
LO Bieżuń – LO Żuromin 2:3
ZSP Żuromin – LO Żuromin 4:4
ZSP Zielona – LO Bieżuń 1:1

Tabela:
1. ZSP Żuromin
2. LO Żuromin
3. LO Bieżuń
4. ZSP Zielona

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB