Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Bieżuń. Seniorzy śpiewają o miłości

2014-12-17 15:42:52 (ost. akt: 2014-12-17 15:46:57)
2. Ciekawie zaprezentowała się grupa seniorów z Zielonej

2. Ciekawie zaprezentowała się grupa seniorów z Zielonej

Podziel się:

„Być i czuć się potrzebnym” – pod taką nazwą Ośrodek Kultury w Bieżuniu organizuje spotkania Klubów Seniora z Północnego Mazowsza. W XIX Przeglądzie wzięło udział 9 klubów seniora w tym trzy z naszego powiatu: „Zielenianki” z Zielonej i „Nad Wkrą” z Bieżunia. Nasi seniorzy wypadli znakomicie.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Kluby Seniora z Zielonej i z Bieżunia reprezentowały nasz Powiat w XIX Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza w Bieżuniu.
Zarówno „Zielenianki” jak i KS „Nad Wkrą” wypadły znakomicie. Seniorki z obu klubów zdobyły kilka nagród za rękodzieło i konkursowe dania. Z ogromną przyjemnością słuchało się również występów artystycznych obu klubów.
Klub Seniora „Nad Wkrą” przygotował montaż słowno muzyczny pod nazwą „Tylko miłość zatrzyma czas”. Liczna grupa seniorów z Bieżunia przeplatała wiersze o miłości naszych wieszczów z piosenkami na ten sam temat.
„Zielenianki” z kolei postawiły przede wszystkim na swoje zdolności wokalne. Klub seniora z Zielonej ćwiczy pod batutą Anity Lipińskiej i wraz z nią przygotowuje aranżacje różnych utworów muzycznych. W tym roku seniorki ku uciesz publiczności zaśpiewały między innymi skoczną Bałkanicę zespołu Piersi.
Występy naszych zespołów mogły się podobać. Co prawda pokazy artystyczne na scenie nie są oceniane, jednak przyznać trzeba, że nasze zespoły i ten z Bieżunia, i ten z Zielonej wypadły na tle pozostałych klubów seniora wyśmienicie.
Ocenie z kolei podlegają pozostałe dwie konkurencje; rękodzieło artystyczne oraz potrawa regionalna.
Nasze seniorki miały się czym pochwalić, a główne nagrody przyznano seniorkom z Bieżunia Jadwidze Pydyn i Alinie Jaroszewskiej.

Najprzyjemniejsze zadanie miało jednak jury kulinarne (Jacek Cecelski, Kinga Rogowska, Robert Piwowarski i Małgorzata Kraśniewska) podczas oceniania potraw regionalnych. Spośród naszych seniorek wyróżniono Józefę Kubińską z Zielonej i Annę Łubińską z Bieżunia.

Oprócz seniorek z naszego powiatu w imprezie organizowanej przez bieżuński MGOK udział wzięły zespoły artystyczne ze Szczutowa „Gorące serca”, zespół z Lipowca, klub z Mochowa „Złota jesień”, klub Seniora z Drobina, zespoły „Weseli Seniorzy” oraz Sierpczanie z Sierpca oraz klub seniora z Brudzenia.
W organizacji imprezy dyrektorowi Jackowi Cecelskiemu oraz pracownikom MGOK-u w Bieżuniu pomagali wolontariusze z miejscowego Liceum.
W rolę organizatorek i gospodyń mazowieckiej imprezy weszły seniorki z Klubu Seniora „Nad Wkrą”. Przygotowały one dla swoich gości ciepłe napoje, ciasta i ciastka i pączki. Potwierdziły już dobrze znane w powiecie zdanie o bieżuńskiej gościnności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB