Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Historyczny triumf żuromińskiego „ogólniaka”

2014-12-20 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-19 14:20:24)
 LO sięgnęło po historyczny triumf

LO sięgnęło po historyczny triumf

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Po raz pierwszy w historii piłkarze halowi Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie im. Marii Dąbrowskiej sięgnęli po tytuł najlepszego zespołu w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w piłce halowej szkół ponadgimnazjalnych. Podopieczni Andrzeja Morawskiego zapewnili sobie triumf w ostatnim pojedynku.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej przy Licuem Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego w piłce halowej szkół ponadgimnazjalnych. Do Żuromina przybyły zespoły z Ciechanowa, Mławy i Płońska, a stawkę uzupełniły dwa miejscowe teamy – LO Żuromin oraz broniące tytułu sprzed roku ZSP Żuromin. Po pasjonującym turnieju powiatowym trenerzy mogli liczyć na to, że również w turnieju finałowym będzie można powalczyć o najwyższe cele.

Historyczne wydarzenie
O najwyższy laur w tym roku było niezwykle ciężko, ale taki triumf smakuje jeszcze lepiej. Historyczne, bo pierwsze, zwycięstwo na tym szczeblu odniósł zespół dowodzony przez Andrzeja Morawskiego. Gospodarze imprezy od początku wyglądali nieźle, a jak się później okazało jedno z najważniejszych spotkań rozegrali na początku. W starciu z Zespołem Szkół nr 1 w Płońsku było wiele emocji, a o zwycięstwie zadecydowało trafienie Sebastiana Redy na zaledwie czterdzieści dwie sekundy przed końcem. Dobrych humorów nie zmąciła nawet porażka z broniącym tytułu zespołem z żuromińskiego technikum, choć mogła ona bardzo skomplikować plany „ogólniaka”. W kolejnych meczach, zwłaszcza w pojedynku z Mławą, widać było, kto zasługuje na końcowym triumf. Przypieczętowany został on w meczu z Ciechanowem, podczas którego gospodarzom nie mogła powinąć się noga. I nie powinęła. Po wyrównanym meczu podopieczni Morawskiego wygrali 2:1 i zapewnili sobie pierwszy w historii triumf na zawodach rangi rejonowej w halowej piłce nożnej chłopców.

Podium dla ubiegłorocznego triumfatora
Podopieczni Cezarego Sznytra nie mieli tyle powodów do zadowolenia, co koledzy z „ogólniaka”. Broniący tytułu gracze zajęli trzecie miejsce, ale mają „na rozkładzie” mistrza. Wygrywając 3:1 i remisując w pierwszym meczu z Mławą to oni po dwóch kolejkach urastali do roli faworyta. Niestety dwa kolejne słabe spotkania szybko zweryfikowały te oczekiwania. Trzecia lokata to jednak wciąż miejsce na podium, choć apetyty z pewnością były nieco większe.

Rejon znów będzie u nas
Dzięki zwycięstwu Liceum Ogólnokształcącego w przyszłym roku finał mistrzostw rejonu ciechanowskiego znów organizował będzie powiat żuromiński. Z niemal stuprocentową pewnością można stwierdzić, że po raz kolejny odbędzie się w hali przy LO. W finale znów będziemy mieć dwóch reprezentantów wyłonionych przez eliminacje powiatowe. To jednak dopiero za rok.


Wyniki:
ZS 1 Płońsk – ZS 2 Ciechanów 2:0
ZS 1 Mława – ZSP Żuromin 1:1
ZS 1 Płońsk – LO Żuromin 1:2
ZS 2 Ciechanów – ZS 1 Mława 0:3
ZSP Żuromin – LO Żuromin 3:1
ZS 1 Płońsk – ZS 1 Mława 3:0
ZS 2 Ciechanów – ZSP Żuromin 3:1
ZS 1 Mława – LO Żuromin 0:5
ZS 1 Płońsk – ZSP Żuromin 3:0
ZS 2 Ciechanów – LO Żuromin 1:2

Tabela:
1. LO Żuromin 4 9 10-5
2. ZS 1 Płońsk 4 9 9-2
3. ZSP Żuromin 4 4 5-8
4. ZS 1 Mława 4 4 4-9
5. ZS 2 Ciechanów 4 3 4-8

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Żurominiak #1614054 | 94.254.*.* 20 gru 2014 15:55

    Marzena podać składy LO ZSZ Żuromin.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz