Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nasi sędziowie najlepsi na Mazowszu

2014-12-21 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-19 14:35:35)
WS Ciechanów-Ostrołęka zwyciężył w turnieju

WS Ciechanów-Ostrołęka zwyciężył w turnieju

Podziel się:

Sędziowie z okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckiego zwyciężyli w Mistrzostwach Sędziów w Halową Piłkę Nożną. To pierwsze zwycięstwo naszych arbitrów w historii. Jednym z autorów tego sukcesu był sędzia z Żuromina Czarek Ossowski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Ubiegłoroczni zwycięzcy Wydział Sędziowski Płock przy współpracy z Płockim OZPN zorganizowali w hali sportowej w Sierpcu turniej w ramach Mistrzostw Sędziów w Halową Piłkę Nożną. Zmagania sportowe dla sędziów zgromadziły zespoły piłkarskie złożone z arbitrów piłkarskich WS Siedlce, WS Radom, WS Warszawa, WS Ciechanów-Ostrołęka oraz gospodarze. Arbitrem głównym tego turnieju był najlepszy polski arbiter, którego możemy oglądać w T-Mobile Ekstraklasie, a także Champions League Szymon Marciniak.

WS COOZPN najlepszy

Turniej zakończył się historycznym sukcesem naszych arbitrów. Pierwszy raz w historii swoich występów zwyciężyli w Mistrzostwach Sędziów w Halową Piłkę Nożną, ale końcowy tryumf nie przyszedł łatwo. Nasi gracze rozpoczęli do zwycięstwa z obrońcami tytułu WS Płock 4:3, a później w równie ciężkim pojedynku pokonali arbitrów z Warszawy. Tym razem dwiema bramkami – 4:2. W trzecim spotkaniu nasz zespół niespodziewanie uległ zespołowi z Radomia. Ostatecznie nie przeszkodziło to w końcowym zwycięstwie. Nasi arbitrzy w ostatnim meczu rozgromili WS Siedlce. W całym turnieju swoją cegiełkę do końcowego wyniku dołożył jedyny żurominianin w tym gronie Czarek Ossowski. Ossowski swoją grą w defensywie znakomicie stopował atakujących pozostałych zespołów i sprawiał, że golkiper WS Ciechanów-Ostrołęka miał mniej pracy.

Wszystkie nagrody dla naszych arbitrów 
Najlepszym zawodnikiem został Paweł Gwiazda (WS Ciechanów), najlepszym strzelcem został Sławomir Gołębiewski (WS Ciechanów), natomiast bramkarzem tego turnieju został Oskar Bucholski (WS Ciechanów). Wszyscy trzej zostali wybrani przez grających w turnieju sędziów. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca naszym arbitrom wręczał Mirosław Starczewski wiceprezes ds. licencji i bezpieczeństwa oraz pełnomocnik ds. sędziowskich, a także prezes płockiego OZPN Dariusz Kluge, a medale wiceprezes ciechanowsko-ostrołęckiego OZPN Remigiusz Charzyński.

Mistrzowska drużyna WS Ciechanów – Ostrołęka
Oskar Bucholski, Krzysztof Osiecki, Karol Rychlewski, Grzegorz Tokarzewski, Sebastian Kłosowski, Paweł Gwiazda, Sylwester Sierota, Sławomir Gołębiewski, Czarek Ossowski, Marek Prusinowski, Piotr Dzwonkowski
Trener: Maciej Mostek
Kierownik zespołu: Jakub Weselak

Wyniki:
WS Ciechanów-Ostrołęka – WS Płock 4:3
WS Ciechanów-Ostrołęka – WS Warszawa 4:2
WS Ciechanów-Ostrołęka – WS Radom 2:3
WS Ciechanów-Ostrołęka – WS Siedlce 8:2

Tabela:
1. WS Ciechanów-Ostrołęka 4 9 18-10
2. WS Płock 4 9 17-10
3. WS Siedlce 4 6 8-17
4. WS Warszawa 4 4 12-14
5. WS Radom 4 3 5-9

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB