Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bezpieczne Święta. Policja nie będzie świętować

2014-12-24 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-22 22:09:54)
Policja w Święta będzie dbała o nasze bezpieczeństwo

Policja w Święta będzie dbała o nasze bezpieczeństwo

Podziel się:

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie nie będzie miała spokojnych Świąt. W całej Polsce organizowana jest akcja Bezpieczne Święta, która ma zapewnić użytkownikom dróg spokój na drogach.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Akcja „Bezpieczne Święta” rozpoczyna się w powiecie żuromińskim już w Wigilię o godzinie 14:00, trwać będzie do 7 stycznia . Policjanci będą sprawdzali trzeźwość, prędkość, światła, pasy. Szczególną opieką otoczeni mają być rowerzyści i piesi, czyli niechronieni użytkownicy dróg.
Policjanci patrolować będą miejsca szczególnie zagrożone. Pobliża dyskotek, centr handlowych i dworca. Drogówce pomagać będą służby prewencji. Stale w mieście i powiecie będzie ponad połowa obsady z Ogniwa Ruchu Drogowego.
- Na ilości mandatów nam nie zależy – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski – Chcemy żeby te Święta były bezpieczne i takich Świąt życzę Czytelnikom Kuriera.
Ponadto policja zwraca uwagę, żeby strzec się kieszonkowców. Szczególnie w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, mogą pojawiać się uliczni złodzieje.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1618622 | 94.254.*.* 27 gru 2014 18:14

  Oczywiście, kierowcy są najłatwiejszym łupem,nie mówię o tych na fleku. Przy tramwajach nie przejadą, na rotki nie wpadną gdzie fiuczak i reszta bierze, otaczają ochroną rowerzystów i pieszych, a czy pieszy powinien wchodzić pod pojazd? życie mu niemiłe?, nie może spojrzeć w lewo i w prawo, ogłupiajcie pieszych ogłupiajcie. Oni są bezbronni na jezdni więc niech patrzą uważnie gdzie lezą. I nietomny przepis ma wyjść,że pieszy zbliżający się do pasów ma pierwszeństwo. A czy ja wiem,że on chce przejść, znam jego myśli zakryte kapturem? niech zbliżając się sygnalizuje uniesioną nogą,że chce przejść, i obowiązkowo pod butem dioda mrugająca. A życzeń niech mi ten człowiek nie przesyła, tu życzenia a tu mandat na chwałę Bożą. Do bójki nie przyjechali? No no, ktoś sobie powinien w głowę palnąć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zy tylkoader #1618281 | 78.88.*.* 26 gru 2014 20:29

   Poprzednik ma częściowo rację. Była bójka koło Zacisza , brak odpowiedniej interwencji. Była wczoraj bójka koło Eden, brak interwencji. Czy działania policji ograniczają się do zatrzymywania kierowców. A kogo policja zatrzymała z uczestników bójki. Odpowiadam: nikogo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Shamman #1618268 | 88.156.*.* 26 gru 2014 20:02

    Wytrzeźwiej albo zapisz się do jakiejś szkoły...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. zły #1617992 | 77.253.*.* 26 gru 2014 07:33

    dzisiaj, 07:31 dzień świątdzień zabaw czas na intenjce dziś z 25 na 25 zgłaszna interwęcja policji gminy powiatu żuromin poza lokalem tak zawny imprzy masoew gdzie lokal jest jako pub dyskoteka sylwester a także innych imprezy policja wymaga na początek wszystkich oświadcze że jest to masowa impreza ma zażalenie że wzywa ją się na teren poza barowy w tym przypadku jest to chodnik oni oznajmują ala pana działka należy do połowy ulicy przykro nam my nic niemożemy zrobić a obok pobili człowieka i pytanie do pani burmistrz na holere nam policja jeśli każdy ma dbać o swą posesje bez intrewencji czy te dupki pomyslały o swych dzieciach żeby do domu wróciły całe zdrowe i tym podobne a może jeden z barów zabrał zarobek dla miasta i gminy żuromin nie wlapijając mandatu wiem że zrobiłem wiele błędów aly wy cenzorzy i czytelnicy wręcz z władzami pocałujcie mnie w ............ wesołych świąt i szczęśliwego powrotu do domu Przeczytaj cały tekst: Żuromin. „Jest taki dzień…” - Żuromin http://kurierzurominski.pl/236800,Zuromi n-Jest-taki-dzien.html#ixzz3Mz0cT0Jt

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)