Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Dziecko potrącone na pasach

2015-01-08 15:24:00 (ost. akt: 2015-01-08 15:32:48)
Do zdarzenia na drodze doszło o godzinie 7:30

Do zdarzenia na drodze doszło o godzinie 7:30

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

11 – letnia dziewczynka została potrącona na pasach. Dziecko szło do szkoły. Na przejście dla pieszych weszło prawidłowo. Mimo to w dziewczynkę uderzył samochód. Kierowca był trzeźwy. Tłumaczył się zmęczeniem.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

11 – letnia dziewczynka szła od strony ulicy Szkolnej. Weszła na przejście dla pieszych, którym przekraczała ulicę nie po raz pierwszy. Niestety tym razem została potrącona przez samochód. Oplem astrą kierował 24-letni mieszkaniec Żuromina. Jak się tłumaczył, wracał z pracy i nie wie, co się stało.
Do zdarzenia doszło w piątek 19 grudnia. Widoczność na drodze nie była duża, a i samochód miał zaparowane szyby. Kierowca był trzeźwy.
Policja nie miała wątpliwości, kto był winien. Zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy i skierowała sprawę do Sądu .
Wypadek mógł skończyć się tragicznie, na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Najadła się tylko strachu i… spóźniła na lekcję (dziecko zostało najpierw przewiezione do szpitala).
- Ubolewam nad takimi wydarzeniami - mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski - Przejście dla pieszych powinno być azylem dla pieszego. Na nim powinien się czuć bezpiecznie – dodaje.
Składanowski apeluje ponadto o szczególną kulturę przed przejściem dla pieszych.
- Pieszemu powinniśmy ustąpić pierwszeństwa, gdy widzimy, że ma zamiar wejść na pasy, a nie tylko, gdy na tych pasach się już znajduje – tłumaczy policjant – Często spotykam się z takimi przypadkami, że kierowcy się zatrzymują przed pasami, żeby przepuścić pieszego. I to jest dobre. Niestety, są też tacy, którzy gnają, nie zwracając na niechronionych użytkowników drogi uwagi - dodaje.

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piateczka #1636994 | 83.28.*.* 16 sty 2015 21:28

  Aż miło popatrzeć jak w końcu Straż Miejska aktywnie włącza się do zapewnienie bezpieczeństwa swoich obywateli. No cóż zmiana Burmistrza , Szef SM zmienia taktykę działania. Straż Miejska w Żurominie pomocna dla obywatela tego najmniejszego i najcenniejszego. Brawo ! Nic ując nic dodać. Są to malutkie punkciki dodatnie aby tej służby nie zlikwidować bo jak widać jest potrzebna. Nie ma śniegu , nie potrzeba gonić innych do odśnieżania , do innych prac porządkowych. Dobre jest wsparcie służby ruchu drogowego chociażby w tym zakresie. Dobrze by było aby Pani Burmistrz w końcu oznakowała im tego Opla aby był widoczny na mieście, spełniał swoja role prewencyjną bo oni żadnej roboty operacyjnej nie wykonują . Ustalić kto wywiózł śmieci do lasu można wykonać samochodem oznakowanym. Więcej go będzie widać na ulicach , więcej zaangażowania prewencyjnego.Dziecko do przedszkola można przetransportować swoim samochodem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1636874 | 77.253.*.* 16 sty 2015 20:00

  Aż miło popatrzyć Straż Miejska w końcu jest na swoim stanowisku .Od kilku dni pomaga przejść przez pasy dzieciom idącym do szkoły . Można -można jak się pomyśli i chce coś dobrego zrobić .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 123??? #1631012 | 77.255.*.* 10 sty 2015 20:00

  do niby zajmującego ten nick . Wyjaśnijmy sobie kto był pierwszy z tym nickiem a dopiero pisz uwagi .Moja opinia nie musi się zgadzać z Twoją

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pieszy kierowca #1630554 | 178.42.*.* 10 sty 2015 11:56

   Owszem mam obowiązek zatrzymania sie przed pasami i dokładnie sie rozejrzeć, i jeżeli kogoś potrącę to moja wina, a nie tego, który bezpośrednio przed pasami zaparkował. Nie w tym jednak sęk. Chodzi o zapobieganie tragedii, a nie dopiero po niej szukanie winnego !!! Dlatego mój apel o karanie kierowców parkujących bezpośrednio przed pasami ! Lepiej zapobiegać, niż potem płakać !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #1630172 | 46.112.*.* 9 sty 2015 21:54

   Niech media i przepisy nie wprowadzają w błąd pieszych, że pasy są dla nich. Idzie taki jeden z drugim pod koła samochodu nie przewidując skutków wtargnięcia na jezdnię. I kto na tym wygra?pieszy? jak chce żyć, niech sie rozejrzy. Jeden na stu nie zauważy, jest zmęczony, i co z tego,że zabrali prawko, mógł dzieciaczka jak i każdego innego ubić. To co jest ważniejsze, przejść przez jezdnię czy żyć? Ktoś pisał o zaparkowanych samochodach prawie na pasach. Jak dojeżdżasz w takiej sytuacji do pasów to musisz się zatrzymać by mieć widok na pasy, nie ma zmiłuj się. Temu co zaparkował nic nie zrobia, ty jak kogoś trącisz to jesteś winien. Popatrzcie na szerokość dróg na osiedlach, nie ma gdzie furmanki zatrzymać, listonosz na hulajnodze powinien jeździć albo na nóżkach, brak przestrzeni życiowej. Żeby to na ulicy w piłkę nie można było zagrać? Zmienić projektantów i plany zagospodarowania.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)