Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Sarnowo. Pijany kierowca na drodze

2015-01-12 15:46:02 (ost. akt: 2015-01-12 15:46:24)

Podziel się:

50-letni mieszkaniec gminy Kuczbork w sobotę 13 grudnia szalał po pijanemu po ulicach Sarnowa i Chojnowa. Potrącił rowerzystę. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu miał prawie 2,8 promila alkoholu. Nie wiedział o Bożym świecie.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

13 grudnia około godziny 17 50 – latek z gminy Kuczbork potrącił rowerzystę. Do zdarzenia doszło w Sarnowie. Kierowca mitsubishi jechał w stronę Chojnowa. Rowerzystkę, która jechała prawidłowo i również prawidłowo była oświetlona, potrącił niemal przed jej posesją. 51 – letnia kobieta w wyniku zdarzenia doznała wstrząśnienia mózgu oraz złamania nogi. Kierujący zbiegł z miejsca wypadku. Na swoje nieszczęście na miejscu zdarzenia zostawił tablice rejestracyjne swojego pojazdu. Policja znalazła winowajcę już po kilkunastu minutach po zdarzeniu. Mężczyzna nawet nie wiedział, że kogoś potrącił. Zdziwił się obecnością policji. Pytał, czego funkcjonariusze od niego chcą. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2,75 promila alkoholu.
Policja od świadków dowiedziała się, że mężczyzna kierował poszukiwanym samochodem. Auto z kolei znajdowało się na terenie posesji i miało ślady zderzenia z rowerem. Nie posiadało też zgubionej tablicy rejestracyjnej.
Policja ponadto podjęła czynności, które ponad wszelką wątpliwość pomogą ustalić, kto kierował pojazdem.
- Ubolewam nad jeszcze jednym aspektem tej sprawy – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski – Tylu ludzi widziało pijanego mężczyznę i nikt nie zareagował. Reakcja na takie zachowanie powinna być natychmiastowa. Jeśli nie potrafimy sami zabrać kierowcy kluczyków, to zadzwońmy na policję. To nie jest donos, to jest nasz obowiązek. Takie zachowanie może uratować komuś życie – dodaje Składanowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB