środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Mieszkańcy Żuromina walczą o ceny paliw

2015-01-14 15:02:49 (ost. akt: 2015-01-15 16:29:02)
Kierowcy protestowali w sobotę 10 stycznia

Kierowcy protestowali w sobotę 10 stycznia

Podziel się:

Około 50 kierowców z powiatu żuromińskiego wzięło udział w akcji protestacyjnej przeciw wysokim cenom paliw. Kierowcy okupowali dwie największe stacje paliw w Żurominie i tankowali paliwo za grosze.

Adam Ejnik
a.ejnik@gmial.com

Tydzień temu zapowiadaliśmy protest żuromińskich kierowców przeciw wysokim cenom paliw na Orlenie i Lotosie.
Protest się odbył. W sobotę 10 stycznia o godzinie 8:30 około 50 samochodów zaczęło okupować stację Lotos. Kierowcy zajęli wszystkie dystrybutory i tankowali paliwo… jak najtaniej. Rekordziście udało się nalać paliwo do baku za 14 groszy.
Następnie kierowcy opłacali rachunek, często chcieli też fakturę.
Inni z kolei za zakupione paliwo płacili jednogroszówkami, opóźniając pracę sprzedawców. Kierowcy jeździli wkoło. Odwiedzali raz stację Lotosu, później Orlenu. Protest trwał do około godziny 11.
Trzeba przyznać, że nawet jeśli cel akcji nie został osiągnięty (obniżenie cen paliwa), to na pewno protest dał się we znaki choćby kierowniczce stacji Orlen, która nie mogła pogodzić się z protestem, a nawet próbowała przeszkadzać w pracy dziennikarzowi, grożąc mu, że robienie zdjęć źle się dla niego skończy.

Czy akcja się udała, spytaliśmy organizatora protestu Sławomira Topolewskiego.
- Ostatecznym celem strajku jest obniżenie cen paliwa- mówi Topolewski – Ten cel jeszcze nie został osiągnięty – dodaje - ale już wiemy, na czym stoimy. Wiemy, że bardzo szybko możemy się zmobilizować. Nie ukrywam, że chciałbym doprowadzić akcję do końca i liczę na zdeterminowanie młodych ludzi.
- To był nasz pierwszy protest, to była próba. Teraz musimy tylko być konsekwentni. Paliwo w Żurominie powinno być takie tanie jak w innych miastach. Nie możemy być oszukiwani.

Determinację wśród protestujących widać, do tego stopnia, że jeszcze tego samego dnia zdecydowali się jeszcze na protest wieczorny. Niestety ten się nie udał.

Protest żuromińskich kierowców trwa. Auta jeżdżą z naklejoną na szybach grafiką i zapowiadają kolejne blokady stacji.


Akcję zabezpieczała żuromińska policja. Funkcjonariusze pilnowali na stacjach porządku i zapewniali bezpieczeństwo.

Kurier Żuromiński skontaktował się z kolei z rzecznikiem prasowym Lotosu Krzysztofem Kopciem. Na jego ręce złożyliśmy pytania, postulaty, które nurtowały protestujących.
Odpowiedzi za tydzień.

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec żuro #1638309 | 46.113.*.* 18 sty 2015 14:23

  p.Sławeku i tak sławny nie będziesz. Ceny są ok. Do zarządu Lotos i Orlen i innych tam tak trzymajcie.Jest tanio

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jurek z wolksvagenem #1637145 | 83.9.*.* 17 sty 2015 00:41

  Czy też protestowali czereśniacy co mają auta na rejestracjach "WB, WE" i innych tego typu? Oni się lansują budując kolejne kurniki bezprawnie itp...cz też uczestniczyli w proteście ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Piateczka #1636906 | 83.28.*.* 16 sty 2015 20:32

   Nie tankować w tych stacja w ogóle/ tych dwóch molochach/ W innych tych mniejszych brać- tankować po góra 10 l i czekać, dać im wszystkim temat do przemyślenia a zobaczymy co zrobią. Proponuje jeszcze normalnie OLAĆ Bieżuń i Zieloną co do Lubowidza nie wiem jak jest.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. .... #1636867 | 77.253.*.* 16 sty 2015 19:54

   Coś drgnęło , nie dość że cena na Lotos i Orlen spadła o parę groszy to jeszcze jest minimalna różnica między stacjami .Więc protest zaczyna przynosić efekty . Więc należy tak trzymać jak do tej pory i się nie zniechęcać . Ceny z wczoraj Orlen trasa Gdańsk-Hel ON 4,16 zl. Ostróda ON 4,49 zl. -Do ceniących jakość-po rozmowie z byłą księgową Orlenu mam wyjaśnienie że Rafinerie mają pomiędzy sobą porozumienie i zaopatrują Stacje w paliwo wzajemnie .Czyli np.Orlen w Gdańsku zaopatruje Lotos a w Płocku odwrotnie .Druga rzecz ceny paliw ustalają nie menagerowie Rafinerii ale zarządcy Stacji .

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Były żurominiak #1636382 | 89.66.*.* 16 sty 2015 11:27

   Przyjeżdżam dosyć często do Żuromina z Gdańska i muszę przyznać,ze nigdy w Żurominie nie tankuję.Ceny kosmiczne.Zapełniam bak w Gd. i tyle.Dzisiaj na niektórych stacjach 3.99 za ON.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)