Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Lutocin. Przedszkolne spotkania przy choince

2015-01-16 13:59:42 (ost. akt: 2015-01-16 14:10:52)
Grupa „Biedronek” recytowała wiersze i piosenki o tematyce świątecznej fot. zbiory przedszkolaków

Grupa „Biedronek” recytowała wiersze i piosenki o tematyce świątecznej fot. zbiory przedszkolaków

Podziel się:

Tradycyjnie już w Przedszkolu w Lutocinie odbyły się uroczystości choinkowe. Przed zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności zaprezentowali mali artyści.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Zabawa choinkowa przedszkolaków odbyła się pod hasłem „Spotkania przy choince”. Została zorganizowana w sali OSP. Popisy przedszkolaków mogli podziwiać rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. W sumie publiczność stanowiło około 150 osób.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Bożena Janicka, która wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny klimat oraz zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez wychowanków przedszkola. Do szerokiego grona widzów dołączył niezwykły gość - Mikołaj, który z podziwem przyglądał się małym artystom. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze dzieci. Grupa „Biedronek”, która pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowała wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej wzbogacone układami tanecznymi. Dzieci wykonały również taniec z chustą animacyjną do utworu J. Brahmsa.
Grupa „Jabłuszek” zamieniła się w grupę pięknych aniołów, które pod czujnym okiem wychowawczyni przedstawiły „Prawdziwą historię Świętego Mikołaja”, przypominając wszystkim, że obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia ma jeden cel - niesienie pomocy innym. Ich występ wzbogaciły układy choreograficzne. Chłopcy zaprezentowali taniec „Zaprzęgi konne”, natomiast dziewczęta „Taniec Aniołów”. Na zakończenie dzieci rozgrzały publiczność gorącą czekoladą - tańcem „Chocolade”.
Grupa „Muchomorków w bajecznych strojach ” zaprezentowała przedstawienie teatralne pt. „Porady Wróżki Dobrej Rady”, przeplatane tematycznymi piosenkami i tańcem z rekwizytami.
Przyszedł czas również na specjalnego gościa. Mikołaj hojnie nagrodził dzieci za wspaniały występ i wzorowe zachowanie.
Spotkaniu przy choince towarzyszyła: magiczna atmosfera, radosna zabawa, świąteczny rodzinny nastrój i słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Dyrektor przedszkola dziękuje i gratuluje nauczycielom i ich wychowankom zaangażowania i profesjonalizmu
- Jestem dumna z tak wysokiego poziomu przedstawień wszystkich grup przedszkolnych i cieszę się, że mogli je podziwiać tak licznie zgromadzeni najbliżsi. Kadra przedszkola dziękuje rodzicom za pomoc w organizację i przygotowanie uroczystości, a Zarządowi OSP za współpracę i udostępnienie sali – informuje dyrektor Bożena Janicka.

http://i.wm.pl/00/06/66/40/n/0000019429-1-2-picture54b90c818d0d8.jpg
Przedszkolaki zatańczyły taniec aniołów


http://i.wm.pl/00/06/66/40/n/0000019429-1-3-picture54b90c673db2e.jpg
Przedszkolaki otrzymały prezenty od Mikołaja

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1636765 | 109.243.*.* 16 sty 2015 17:56

    Dziewczynki mają już gotowy strój na pierwszą komunię, muszą dbać o linię, wydaje mi się,że rodzice to przewidzieli i suknie są większe.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz