Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żurominianie o włos od zwycięstwa

2015-01-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-16 14:28:47)
Żurominianie nie obronili tytułu

Żurominianie nie obronili tytułu

Autor zdjęcia: fot. zawkrzenskisport.pl

Podziel się:

Obrońcy tytułu sprzed roku OVB Oldboys Żuromin nie dali rady ponownie zapewnić sobie końcowego triumfu w XII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Mławskiego. Oldboje z Żuromina mimo zdobycia takiej samej liczby punktów jak Start Nidzica i Mławianka Mława zajęli trzecie miejsce. Wygrali gospodarze.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurieruzrominski.pl

To był XII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Mławskiego. W tegorocznej imprezie wzięły udział cztery zespoły - gospodarze oldboje Mławianki Mława oraz Start Nidzica, MKS Przasnysz oraz obrońcy tytułu z poprzedniego roku OVB Oldboys Żuromin. Nasz zespół do Mławy przyjechał w okrojonym składzie, ale i tak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a do zwycięstwa zabrakło niewiele.

Tytułu nie obronili
Żurominianie fatalnie rozpoczęli imprezę. Inauguracja ze Startem Nidzica nie była udana. Napastnik rywali Waldemar Pyracki sam czterokrotnie pokonał żuromińskiego bramkarza. Ostatecznie oldboje z Żuromina stracili dziewięć bramek, a zdobyli zaledwie dwa. Na listę wpisali się Cezary Sznyter i Robert Rochoń. Efektownie turniej zaczęli natomiast mławianie, którzy wygrali z Przasnyszem aż 10:4. Gospodarzy w kolejnej kolejce na ziemię sprowadzili jednak nasi zawodnicy. Na nic się zdały bramki Sławomira Gołębiewskiego, Rafała Markiewicza i Mariusza Walczaka. Żurominianie zdobyli w tym spotkaniu aż sześć bramek, nieco rehabilitując się za słabą postawę z meczu inaugurującego. Trzy bramki w tym meczu zdobył Mariusz Barcikowski, dwie Dariusz Kluskiewicz, a wynik ustalił Robert Rochoń. Rochoń był bohaterem ostatniego spotkania z Przasnyszem, gdzie to aż czterokrotnie pokonał bramkarza Ryszarda Stryjewskiego. Dwie bramki w tym meczu dołożył jeszcze Cezary Sznyter. Przasnyszanie odpowiedzieli trzema bramkami. Bilans naszego zespołu nie imponował. Przy zdecydowanym zwycięstwie Mławianki nad Startem niestety nie było już szans na obronę tytułu. Po przeliczeniu bilansu bramek nie było też szans na drugą pozycję, którą zajęli właśnie nidziczanie.
Indywidualne wyróżnienia
Do Żuromina nie przyjechało także żadne indywidualne wyróżnienie. Organizatorzy najlepszym bramkarzem wybrali Macieja Wiśniewskiego z Mławianki Mława, królem strzelców turnieju został Waldemar Pyracki ze Startu Nidzica (były zawodnik Wkry Żuromin), najstarszym halowym piłkarzem zawodów był Ryszard Stryjewski z MKS Przasnysz.
Wyniki:
OVB Żuromin – Start Nidzica 2:9
MKS Przasnysz – Mławianka Mława 4:10
Mławianka Mława – OVB Żuromin 3:6 
MKS Przasnysz – Start Nidzica 4:6
OVB Żuromin – MKS Przasnysz 6:3
Mławianka Mława – Start Nidzica 10:1

Tabela:
1. Mławianka Mława 3 6 23:11
2. Start Nidzica 3 6 16:16
3. OVB Oldboys Żuromin 3 6 14:15
4. Oldboys Przasnysz 3 0 11:12

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #1640177 | 178.42.*.* 20 sty 2015 12:59

    Rzeczywiście ogólnopolskie drużyny !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz