Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zgliczyn Pobodzy. Zbiórka dla Domu Dziecka

2015-01-21 14:09:01 (ost. akt: 2015-01-21 14:14:25)
Artykuły zebrane dla mieszkańców Domu Dziecka

Artykuły zebrane dla mieszkańców Domu Dziecka

Podziel się:

Mieszkańcy Zgliczyna Pobodzego (gm. Bieżuń) zorganizowali zbiórkę kosmetyków, słodyczy, zabawek, ubrań, książek dla dzieci z Domu Dziecka w Szczutowie. Okazją do przeprowadzenia zbiórki była impreza sylwestrowa.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

W Zgliczynie Pobodzym (gm. Bieżuń) mieszkańcy postanowili wspomóc Dom Dziecka w Szczutowie i zebrać najpotrzebniejsze rzeczy: kosmetyki, ubrania, słodycze, zabawki, książki. Zbiórka tych artykułów odbyła się z inicjatywy jednego z mieszkańców Zgliczyna, Marcina Szydłowskiego. Okazją do przeprowadzenia tej zbiórki stała się impreza sylwestrowa organizowana w Zgliczynie na prawie 150 osób. - Organizowany Sylwester na prawie 150 osób był dla nas dobrym momentem na zbieranie" spóźnionych prezentów wigilijnych". W worku od zgliczyniaków i nie tylko znalazły się między innymi kosmetyki, słodycze, zabawki, ubrania, książki oraz wiele innych artykułów. W imieniu swoim oraz Marcina chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w zbiórce - mówi Radosław Tuszyński, radny Rady Miejskiej w Bieżuniu, który był jednym z organizatorów zbiórki.
Pani dyrektor Domu Dziecka w Szczutowie, Nina Gąsiorowska nie kryje wdzięczności. W liście przesłanym do organizatorów pisze: „Składamy serdeczne podziękowania za artykuły dla naszych wychowanków. Czasami słowo „dziękuję” to za mało, by wyrazić wdzięczność. Jednak to „dziękujemy” wypływa prosto z naszych serc”.
Organizatorzy zbiórki nie chcą jednak spocząć na laurach. Już zapowiadają kolejną zbiórkę.

- Wkrótce będziemy organizować imprezę na Ostatki. To będzie też dobry czas na zorganizowanie kolejnej zbiórki. Naszym marzeniem jest zebrać jeszcze więcej, bo potrzeby w Domu Dziecka są naprawdę duże - dodaje Radosław Tuszyński.

My też liczymy na to, że kolejna zbiórka również będzie udana, a zebrane artykuły przyniosą radość dzieciom z Domu Dziecka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB