Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Grzegorz Kubiński – złoto w Olimpiadzie

2015-01-22 15:42:19 (ost. akt: 2015-01-22 15:46:22)
Od lewej kierownik TZDR Adam Witkowski,  pracownicy Wioletta Skorłutowska – Tylicka i Aleksandra Sobolewska oraz uczestnicy Olimpiady Jarosław Rochna i Grzegorz Kubiński

Od lewej kierownik TZDR Adam Witkowski, pracownicy Wioletta Skorłutowska – Tylicka i Aleksandra Sobolewska oraz uczestnicy Olimpiady Jarosław Rochna i Grzegorz Kubiński

Podziel się:

Grzegorz Kubiński z Olszewka zajął pierwsze miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej. Rolnicy z powiatu żuromińskiego osiągają liczne sukcesy w rolniczych konkursach. W Olimpiadzie pierwsze miejsce zdarzyło się jednak po raz pierwszy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W grudniu w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się już po raz 22. Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Biorą w niej udział rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne samodzielnie lub wspólnie z rodzicami. Uczestnicy musieli rozwiązać test. Pytania dotyczyły przystosowania gospodarstw do wymogów unijnych, rozwoju obszarów wiejskich, agrobiznesu, technologii produkcji rolniczej oraz ekologii i ochrony środowiska. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw był wspomniany test, następnie finał, w którym rolnicy musieli odpowiadać na pytania ustnie. W Olimpiadzie wzięło udział 75 osób, a wśród nich rolnicy z powiatu żuromińskiego. Pierwsze miejsce w Olimpiadzie zajął Grzegorz Kubiński z Olszewka w gminie Kuczbork. W Olimpiadzie wziął udział już po raz siódmy. Sukcesów miał kilka.
- Długo nie mogliśmy się dostać do pierwszej piątki w konkursie. Od kilku lat za każdym razem jesteśmy – mówi kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Żurominie Adam Witkowski – teraz wynik cieszy wszystkich.
Blisko podium byli również Jarosław Rochna z Bagienic Dużych i Radosław Chmielewski z Rozwozina.
Grzegorz Kubiński jest zadowolony z wyniku Olimpiady. Przyznaje, że pytania nie były łatwe i, żeby osiągnąć sukces, nie wystarczy kilka dni przed konkursem się pouczyć. Wiedzę na temat rolnictwa zdobywa systematycznie uczestnicząc w szkoleniach i czytając specjalistyczną prasę. Laureat zachęca też innych do brania udziału w takich konkursach.
Finaliści otrzymali rowery ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego z środków Unii Europejskiej, roczną prenumeratę „Wsi mazowieckiej” ufundowaną przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz upominki od sponsorów. Wszyscy uczestnicy natomiast otrzymali nagrody pocieszenia. Dla wszystkich uczestników przygotowano obiad.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB