Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Wilki? Lady Pank? Rynkowski? A może Dni Żuromina bez gwiazdy?

2015-01-28 10:08:39 (ost. akt: 2015-01-28 10:09:48)
W ubiegłym roku Dni Żuromina były udane czy w tym roku będzie podobnie?

W ubiegłym roku Dni Żuromina były udane czy w tym roku będzie podobnie?

Podziel się:

Debata na temat Dni Żuromina już się rozpoczęła. Dyrektor Piotr Wlizło podał radnym swoje typy. Wiceburmistrz Michał Bodenszac próbuje wciągnąć do dyskusji mieszkańców.

Ewa Jabłońska, Adam Ejnik
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury Piotr Wlizło zwrócił się do radnych o ustalenie szczegółów dotyczących organizacji tegorocznych Dni Miasta. Dyrektor chce, żeby radni ustalili, kto wystąpi na scenie, czy dni Żuromina będziemy świętować jeden dzień, czy może dłużej. Nie ma też jeszcze ustalonego konkretnego terminu. Wlizło podkreślił, że decyzje dotyczące artystów, którzy mieliby wystąpić w Żurominie muszą zostać podjęte jak najszybciej. Koncerty muszą być dużo wcześniej rezerwowane. W przeciwnym razie może się okazać, że gwiazdy nie mają wolnych terminów.

Wlizło przedstawił radnym listę artystów. Wśród nich znaleźli się Lady Pank, Ryszard Rynkowski, Bajm, Wilki czy Urszula.

Jednak Dni Żuromina z gwiazdą nie wszystkim się podobały.

- Jeżeli oszczędzamy, to zrezygnujmy z gwiazd, a idźmy w disco polo. Ludzie będą się bawić i zapamiętają imprezę na długo – mówił Dariusz Wieczorek.

Na posiedzeniu Komisji konkretne decyzje nie zapadły. Radni do tematu wrócą prawdopodobnie na sesji we wtorek 27 stycznia, która odbyła się już po zamknięciu tego numeru Kuriera.

- Czas mamy do piątku – mówi burmistrz Michał Bodenszac - Dyrektor poprosił nas o szybka decyzję i do tej pory już się wszystko rozstrzygnie – dodał.


Dyrektor chce szerzyć kulturę

O opinię na temat Dni Żuromina poprosiliśmy również dyrektora ŻCK Piotra Wlizłę
- Olbrzymie znaczenie mają pieniądze, jakie przeznaczy na Dni Żuromina Rada Miejska – nie kryje dyrektor – Ale musimy tez pamiętać, że święto miasta jest tylko raz w roku i dobrze by było, żeby było wyjątkowe.
Wlizło uważa, że oszczędzać można na różne sposoby. Jednym z takich sposobów jest przygotowanie koncertu z gwiazdą w piątek, a hucznej imprezy disco, czy nocy DJ-em w sobotę. Wtedy Wilki, Rynkowski czy Urszula nie wzięliby takich pieniędzy, jak w sobotę, bo wystąpiliby przy okazji trasy koncertowej.
- Poza tym – mówi Wlizło – Żuromińskie Centrum Kultury jest po to, by szerzyć kulturę. Uważam, że w Żurominie podczas święta miasta powinien pojawić się jakiś artysta.


Bodenszac konsultuje

Na dość oryginalny pomysł wpadł wiceburmistrz Michał Bodenszac. Postanowił on spytać o zdanie internautów. Bodenszac na swoim blogu umieścił wpis, w którym pyta, jakie powinny być Dni Żuromina. Pomysł wiceburmistrza podchwyciliśmy i my, zadając pytanie na naszym profilu facebookowym.

W głosach internautów pojawiały się takie nazwy zespołów jak Enej, Happysad, IRA, Lady Pank, Maryla Rodowicz. Pojawiły się tez głosy, że ciekawy byłby koncert disco polo.

Jak będzie? Zobaczymy już niebawem. Ciekawie dyskusję podsumował Krzysztof Spychała: „Najbardziej chciałbym , aby na ,,Dniach Żuromina " bawili się szczęśliwi ludzie, a szczęśliwy człowiek to ten, który ma za co się bawić...”

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do abc #1655090 | 95.49.*.* 3 lut 2015 23:18

  Żenada to były dni Żuro na pastwisku przed Biedronko.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #1655074 | 178.42.*.* 3 lut 2015 23:00

  ŻENADA!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. abc #1655065 | 95.49.*.* 3 lut 2015 22:54

  Brawo Pani Burmistrz. Nareszcie coś z klasą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Przedruk z Facebooka Żuromin #1655056 | 95.49.*.* 3 lut 2015 22:42

  "1. Dni Żuromina będą trwały 2 dni. 2. Termin imprezy 1. tydzień lipca. 3. Wersja budżetowa średnio oszczędnościowa. Piątek disco być może z gwiazdą niewielkiego formatu. Sobota - wideoteka, czyli DJ, ogromne telebimy i zabawa w różnych klimatach"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Najważniejsze zeby ludzie sie bawili #1655047 | 95.49.*.* 3 lut 2015 22:34

  Mamy betonowy park. Niech będzie orkiestra nawet cygańska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (48)