Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka halowa.Orion z Superpucharem

2015-01-31 13:56:13 (ost. akt: 2015-01-31 13:58:57)
Zwycięzcy superligi

Zwycięzcy superligi

Podziel się:

Turniej o Superpuchar Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej to zwieńczenie piłkarskich zmagań zespołów piłkarskich w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Tegorocznym triumfatorem został zespół Orion.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To ostatni akord Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Turniej o Superpuchar Ligi to impreza wieńcząca zmagania piłkarzy halowych w Żurominie. Po ponad dwumiesięcznych zmaganiach rozgrywki ligowe wygrał zespól SKP Czajkowski Team przed zespołami Orion i Nie Szybcy. Ligowa walka to nie tylko starania o trzy czołowe miejsca. Pierwszych osiem ekip uzyskało promocję do turnieju o Superpuchar.

Faworyci nie zawiedli
Losowanie wyłoniło grupy. W pierwszej znaleźli się triumfatorzy – SKP Czajkowski Team, Chłopaki z jajami, Pogromcy Marco-Polo i Oldboys Żuromin. Grupa niezwykle wyrównana, a świadczą o tym choćby wyniki. Większość spotkań oscylowała wokół remisu i w wielu meczach o wszystkim decydowała jedna bramka. Ostatecznie z pierwszej pozycji po dwóch zwycięstwach i remisie wyszedł zespół SKP Czajkowski Team, a drugą lokatę udało się wywalczyć zespołowi Pogromców, którzy w fazie grupowej nie zaznali porażki (dwa remisy i zwycięstwo). W drugiej grupie, gdzie znalazły się zespoły Orion, Nie Szybcy, Dobre Chłopaki oraz Tom-Bud Pogromcy Smoków o wyjście z grupy walczyły trzy zespoły. Bez punktów pozostał zespół Dobre Chłopaki, a pozostałe ekipy zgarnęły po sześć oczek. O pozycjach zadecydowała tzw. „mała tabela”. Dzięki temu na pierwszym miejscu rywalizację ukończył zespół Nie Szybcy, a na drugim Orion. Tom-Bud mimo dobrych wyników musiał pożegnać się z grą.

Faza medalowa
Półfinały również trzymały kibiców w niepewności do końca. Już w pierwszym z nich, gdzie dwa czołowe zespoły ligi walczyły o awans do finału, było gorąco. O tym, kto zagra w kolejnej fazie musiały zadecydować rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł remis, a z siedmiu metrów lepiej uderzali gracze Orionu. W drugim półfinale zdecydowanie wygrali Nie Szybcy. W finale, zatem powtórka z grupowego pojedynku. Zarówno w meczu grupowym jak i finałowym lepszy okazał się Orion, który zaaplikował rywalom sześć trafień tracąc przy tym trzy. Trzecie miejsce zajęli Pogromcy Marco-Polo, SKP Czajkowski Team znalazł się tuż poza podium.

Grupa A
SKP Czajkowski Team – Chłopaki z jajami 3:0
Oldboys Żuromin – Pogromcy Marco-Polo 1:2
Chłopaki z jajami – Oldboys Żuromin 1:3
Pogromcy Marco-Polo – SKP Czajkowski Team 2:2
Oldboys Żuromin – SKP Czajkowski Team 2:3
Chłopaki z jajami – Pogromcy Marco-Polo 2:2

Grupa B
Tom-Bud Pogromcy – Orion 2:1
Nie Szybcy – Dobre Chłopaki 4:0
Orion – Nie Szybcy 4:2
Dobre Chłopaki – Tom-Bud Pogromcy 0:2
Nie Szybcy – Tom-Bud Pogromcy 6:0
Orion – Dobre Chłopaki 6:2

Półfinały
SKP Czajkowski Team – Orion 1:1 k. 2:3
Nie Szybcy – Pogromcy Marco-Polo 5:1

III miejsce
SKP Czajkowski Team – Pogromcy Marco-Polo 3:5

Finał
Orion – Nie Szybcy 6:3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB