Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Powiat. Spotkanie władz gminnych ze starostą

2015-02-06 08:57:53 (ost. akt: 2015-02-06 09:10:46)
W starostwie spotkali się burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący rad

W starostwie spotkali się burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący rad

Podziel się:

Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski zaprosił na spotkanie przedstawicieli władz miejskich i gminnych z powiatu żuromińskiego. Takie spotkania odbywają się każdego roku i mają na celu posumowanie działalności samorządu powiatowego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W środę 28 stycznia w starostwie odbyło się spotkanie władz gminnych ze Starostą Żuromińskim Jerzym Rzymowskim. Na spotkaniu zostali zaproszenie wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad i członkowie zarządu Powiatu Żuromińskiego. Głównym punktem spotkania była relacja z realizacji zadań inwestycyjnych przez Powiat Żuromiński. Starostowie Jerzy Rzymowski i Ireneusz Rejmus z dumą poinformowali, jakie inwestycje zostały zrealizowane w 2014 roku, jaki był ich koszt i jak w związku z nimi wyglądała współpraca z samorządami gminnymi.

Pieniądze na aktywizację bezrobotnych

Na spotkanie została również zaproszona dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie Joanna Hajdas. Dyrektor przedstawiła plan aktywizacji bezrobotnych. Poformowała również, jakie środki zostaną na ten cel przeznaczone i na jaką pomoc mogą liczyć osoby bezrobotne. O sprawie szczegółowo napiszemy w najbliższym wydaniu Kuriera.

Problemy bezrobotnych

Rozmawiano również o bezrobotnych, którzy muszą w wyznaczonym terminie stawić się w PUP w Żurominie. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy w Kuczborku Eugeniusza Majewskiego w związku z kosztami podróży do Żuromina nie każdy bezrobotny może dotrzeć do Urzędu. Problem potwierdził również Mirosław Różański sekretarz Gminy Siemiątkowo i członek Zarządu Powiatu. Bezrobotni z gminy Siemiątkowo do Żuromina mają bardzo daleko. Problem rozwiązałaby możliwość składania podpisu o gotowości do pracy w urzędach gmin. Hajdas wyjaśniła, że jest to niemożliwe, ponieważ wizyta bezrobotnego odnotowywana jest w specjalnym systemie komputerowym a to nie jest możliwe poza Powiatowym Urzędem Pracy.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aaaa #1669467 | 78.88.*.* 18 lut 2015 22:12

  hoho nowładze powiatu żuromina co zrobicie ze szpitalem co spodwrzką dla pięlegniarek oj oj?PSL takie swietnego ma cie Dyrektora szpitala awam robi dlugii w szpitalu budujcie jeszcze jeden budnek amoze 1000000 milion sale spacerow dla lekarzy ojoj PSL

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hej #1660433 | 94.254.*.* 9 lut 2015 18:00

  Podpisze prezdent ustawe, to ukłon do ludzi, by czuli utrzymanie nierobów na swoim karku, prezes zus jeszcze 40000 ma odebrać. Kiedy się to skończy?????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. żuromin i kurniki #1660421 | 31.1.*.* 9 lut 2015 17:47

  http://mcreate.pl/biqpin/project/r8cKq2h 2px

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. a #1659187 | 178.42.*.* 8 lut 2015 13:34

  To niech Radni Majewski i Różański oddadzą diety i przeznaczą je na koszty związane z wynajęciem autobusu dla bezrobotnych celem dowiezienia do PUP. Bezrobotni będą zadowoleni nie ponosząc kosztów podróży a społeczeństwo wtedy zobaczy czy radny bez diety jest coś wart.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Aj waj #1659150 | 94.254.*.* 8 lut 2015 12:46

  Żyjecie w mafijnym kraju ojciec chrzestny pławi się w luksusach w Brukseli a jego „żołnierzyki” kroją WAS żywcem PO kawałku…!!! (co rok więcej i wyższych opłat) Ulokowali się w tak zwanych spółkach skarbu państwa, nośnikach energii wszędzie płaci się haracz. Zwróćcie uwagę, na jakość gazu gdzie zasadniczym składnikiem jest powietrze i azot. Wszędzie najwyższe stawki podatków ,akcyz, stałych, zmiennych, przesyłowych Urojonych ,itp. Do tego niskie płace i wysokie podatki . Śmieszna kwota wolna od podatku ok. 3000zł/rok. Czyli dochód ok. 250 zł./mieś jest kwotą głodową ale i tak opodatkowaną.!!! Zwróćcie uwagę na styl życia rządzących „szastających” Naszymi pieniędzmi ilość i jakość pasożytniczej biurokracji zrozumiecie przyczynę Naszej biedy. To nie pracownicy różnych zawodów są przyczyną nędzy !!! To rządzący z siermiężną , gigantyczną pasożytniczą biurokracją niszczą ten kraj!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (17)