środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Drugi test-mecz żuromińskiej Wkry

2015-02-07 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-06 09:23:42)
Wkra przegrała w meczu na sztucznej nawierzchni

Wkra przegrała w meczu na sztucznej nawierzchni

Podziel się:

Rezerwy pierwszoligowej Wisły Płock były drugim rywalem w trakcie okresu przygotowawczego Wkry Żuromin. W spotkaniu rozegranym na sztucznej płycie stadionu w Iławie lepsi okazali się gracze Wisły II Płock, wygrywając 3:1.

redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Zakończył się drugi tydzień przygotowań Wkry Żuromin do rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Tydzień z czterema jednostkami treningowymi zakończył się spotkaniem kontrolnym z rezerwami płockiej Wisły.

Rywal wymagający
Wisła II Płock to drugi po Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie sparingpartner żuromińskiej Wkry. Płocczanie przebywali w ubiegłym tygodniu na obozie piłkarskim w Iławie, dlatego też spotkanie to rozegrane zostało na boisku zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego. Spotkanie z silniejszym, bogatszym kadrowo zespołem z pewnością było korzystne dla trenera Dariusza Koprowskiego. Niestety nasz trener nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. W tym spotkaniu zabrakło Jarosława Sawickiego, Dominika Stopczyńskiego oraz Michała Olszewskiego, natomiast kontuzja wyeliminowała z gry Mateusza Szmyta.

Dwa rzuty karne
O wyniku spotkania kontrolnego przesądziły rzuty karne egzekwowane przez graczy Wisły II Płock. Niestety po błędach naszych zawodników arbiter musiał dwukrotnie wskazywać na „wapno”, a strzałami z jedenastu metrów dwukrotnie pokonany został Marek Koczot. Za pierwszym razem faulował Bartłomiej Nowacki, w drugim przypadku ręką w obrębie szesnastki zagrał Bartosz Laskowski. Przy stanie 2:0 zdobywamy jedyną bramkę w tym spotkaniu. Kapitan zespołu Bartłomiej Nowacki pokonał golkipera rezerwy płockiej Wisły strzałem z piętnastu metrów. W końcówce spotkania Wisła ustaliła wynik. W całym spotkaniu mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji do tego, by futbolówka znalazła się w siatce przeciwnika, jednak mieliśmy także sporo problemów ze skutecznością. Żurominianie w spotkaniu kontrolnym zaprezentowali się z niezłej strony. Uwagę należy zwrócić na fakt, że wciąż szkoleniowiec Koprowski ma problemy z optymalnym zestawieniem linii defensywnej. Teraz nie mógł skorzystać z kolejnych zawodników. Dodatkowo po dwudziestu minutach gry boisko z powodu urazu opuścić musiał Tomasz Kamiński.

Wisła II Płock – Wkra Żuromin 3:1 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Nowacki

W meczu wystąpili: Koczot, Szulc, Pikalski, Kamiński, Budka, Sokołowski, Nowacki, Grochocki, Narewski, Laskowski, Błachewicz, Magalski, Woźniak, Izwantowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB