Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

MMA. Nie Muravitskiy, a Rafael Macedo da Silva

2015-02-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-13 10:16:23)
Łebkowski zawalczy z Brazylijczykiem da Silvą

Łebkowski zawalczy z Brazylijczykiem da Silvą

Podziel się:

Kamil „Bomba” Łebkowski zmierzy się z Rafaelem Macedo da Silvą w walce wieczoru podczas gali Profesjonalnej Ligi MMA 49 w Łobzie, której stawką będzie pas mistrza kategorii piórkowej. Pierwotnie awizowano jako przeciwnika żurominiana Eduarda Muravitskiego. Zmianę kilka dni temu oficjalnie potwierdziła federacja PLMMA.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Nastąpiła zmiana przeciwnika żuromińskiego mistrza wagi piórkowej Kamila Łebkowskiego podczas gali PLMMA w Łobzie. W walce wieczoru, której stawką będzie pas należący do „Bomby”, przeciwnikiem będzie Rafael Macedo da Silva. To będzie pierwsze starcie Łebkowskiego z zawodnikiem tej narodowości. Pierwotnie rywalem Kamila miał być Białorusin Eduard Muravitski. O zmianie rywala kilka dni temu poinformowała federacja PLMMA. Zmianę swojego rywala potwierdził także „Bomba”.
- O tej zmianie wiem od pewnego czasu, więc już ciężko przygotowuje się do walki z tym zawodnikiem – mówi fighter z Żuromina.
To przeciwnik z wyższej półki niż Eduard Muravitski.
- Rafael Macedo da Silva prezentuje światowy poziom, jest dużo lepszym przeciwnikiem niż wcześniej awizowany rywal – mówi i dodaje - jest bardzo groźnym parterowcem i największym wyzwaniem w mojej karierze.

Rafael Macedo da Silva
Najbliższy przeciwnik Łebkowskiego pochodzi z Brazylii. Urodził się 11 sierpnia 1986 roku w Salvador trzecim, co do wielkości mieście we wschodniej części Brazylii. Jest zawodnikiem klubu Swedish Top Team. Zawodnik legitymuje się rekordem 7-2. Wszystkie zwycięskie walki Brazylijczyka kończyły się przed czasem. Jedną porażkę poniósł przez techniczny nokaut, drugą przez decyzję sędziów. „Margarida" - taki przydomek nosi da Silva

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB