Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Żuromin. Mieszkańcy chcą dróg: „Na pola są lepsze dojazdy”

2015-02-16 15:24:57 (ost. akt: 2015-02-16 15:26:33)
Droga do osiedla przy ulicy Wyzwolenia

Droga do osiedla przy ulicy Wyzwolenia

Podziel się:

Mieszkańcy nowego osiedla przy ulicy Wyzwolenia po raz kolejny przyszli do radnych ze swoim problemem. Droga, która prowadzi do ich domów jest w tragicznym stanie. W podobnej sytuacji są też inni mieszkańcy nowych osiedli w mieście.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O problemie mieszkańców nowego osiedla domów jednorodzinnych przy ulicy Wyzwolenia w Żurominie pisaliśmy już w Kurierze. Droga, którą dojeżdżają do swoich domów jest w złym stanie. Nie ma tam asfaltu. Na drodze często jest błoto. Trudno przejechać samochodem. Mieszkańcy o problemie już kilka razy informowali radnych. W ubiegłym tygodniu znowu byli na posiedzeniu Komisji. Byli również mieszkańcy nowego osiedla powstającego przy Zespole Szkół nr 2. Tam sytuacja jest podobna.
- Rolnicy dojazd do pół mają czasami lepszy, niż my – mówił jeden z mieszkańców.
- Krew mnie zalewa, jak dla trzech domów leje się asfalt – mówił inny mieszkaniec – bez sensu jest dawać pozwolenia na budowę i mamić ludziom oczy, że będą mieli wszystkie media.
Zdaniem mężczyzny bezcelowe jest np. robienie centralnego ogrzewania w remizie na wsi, z której i tak mało osób będzie korzystać.
Część mieszkańców zadowoliłoby tylko wyrównanie drogi. Mówili również, że robili to już za własne środki.
Wiceprzewodniczący Rady Dariusz Wieczorek bronił inwestycji na wsiach.
- Świetlice wiejskie są bardzo ważne, a na niektóre drogi na wsiach czekali mieszkańcy latami – mówił Dariusz Wieczorek – Uważam, że infrastruktura na terenie gminy przez ostatnie 8 lat i tak się bardzo rozwinęła, w wielu regionach tak dobrze nie ma.

W tej sprawie na posiedzeniu Komisji nie zapadły żadne decyzje. Burmistrz Aneta Goliat zapowiedziała jednak, że potrzeby mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę.

Mieszkańcy z kolei obiecali, że do radnych będą przychodzić częściej.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #1669372 | 178.42.*.* 18 lut 2015 20:21

  Czytając ten artykuł zastanawiam się czy to niedźwiedzia przysługa kuriera czy chęć pomocy mieszkańcom , którzy " OD NIEDAWNA TAM MIESZKAJĄ". To ,ze oni się topią w błocie to nie ich wina. Inni z ul. Chopina z ulic przy Szkole Podstawowej nr 2 przerabiają już co najmniej od ośmiu lat i tez im nie do śmiechu. Czyja to wina A no moim skromnym zdaniem władz miasta. Wydając pozwolenia na budowy teren powinien być do tego przystosowany , uzbrojony , woda światło, kanalizacja, drogi utwardzone. Przecież już jak się ogólnie krzyczy w Wolnej Polsce żyjemy ponad 25 lat a jak to wygląda? Tak jak widać. Pani Burmistrz ; trzeba zakasać rękawy i zrobić to co trzeba po to aby im wynagrodzić ,ze ci ludzie glosowali przeciwko staremu burmistrzowi a pani z tego skorzystała i wygrała co nie znaczy aby pani zaczynała od tej ulicy gdzie mieszka obecny pani V-ice. Proszę przeanalizować daty zameldowania się tych ludzi a to jest podstawa od jakiej ulicy zacząć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Na #1668358 | 178.42.*.* 17 lut 2015 16:53

  Na tworzenie nowych 300 miejsc pracy,

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Widz #1668164 | 80.249.*.* 17 lut 2015 12:12

  Myślałem , że dróg i chodników już nie będzie się budować bo robiły to bez końca poprzednie samorządy. Teraz czas na walkę z bezrobociem i zapowiadaną reformę (likwidację) sztucznego tworu jakim jest straż miejska. A i jeszcze reforma śmieciowa . Właściwie na co ta władza jeszcze czeka?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Rysiek #1667853 | 78.88.*.* 16 lut 2015 22:59

  cała ul. Zamojskiego od restauracji aż do końca przy obwodnicy jest podziurawiona jak nie wiem co, fatalnie się nią jeździ. trzęsie i buja przy niewielkiej prędkości

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pytanie #1667785 | 95.49.*.* 16 lut 2015 22:06

  Czy mieszkańcy którzy budowali lub kupowali domy przy tej ulicy nie widzieli jak wygląda droga? Czy w umowie mieli zapisane kto i kiedy położy asfalt? Widzieli gdzie się wprowadzają i jakie są warunki dojazdu do swoich nowych domostw? Nie są pępkiem Żuromina i jest więcej ważniejszych inwestycji potrzebnych miastu w tej kadencji niż jedna boczna uliczka. A po drugie Radni zatwierdzają budżet i na ten rok. A nie ma w budżecie środków na tę inwestycję a i może być tak że i w całej kadencji nie będzie ujęta w budżecie. I co wtedy? Strefa ekonomiczna to priorytet.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)