Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Gmina Bieżuń. Dwie i pół tony nielegalnego tytoniu

2015-02-18 12:23:36 (ost. akt: 2015-02-20 10:05:44)
W pomieszczeniach gospodarczych w Wieluniu znaleziono ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu

W pomieszczeniach gospodarczych w Wieluniu znaleziono ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu

Autor zdjęcia: fot. www.olsztyn.ic.gov.p

Podziel się:

W miejscowości Wieluń w gminie Bieżuń olsztyńscy celnicy trafili na ponad 2,5 tony tytoniu. To największe do tej pory ujawnienie nielegalnego tytoniu w historii olsztyńskiej Izby Celnej.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Pod koniec stycznia po południu celnicy z Izby Celnej w Olsztynie pojawili się na jednej z posesji w miejscowości Wieluń w gminie Bieżuń. Jak informuje Anna Hatała - Wanat z olsztyńskiej Izby Celnej, funkcjonariusze otrzymali informacje na temat nielegalnego magazynu i musieli ją sprawdzić. Po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych, celnicy trafili na kartony i paczki wypełnione tytoniem. W sumie w nielegalnym magazynie znajdowało się 2 680 kilogramów tytoniu. Jak podaje Izba Celna wartość znaleziska to kwota 1,7 miliona złotych. Według prawa susz tytoniowy jest opodatkowany akcyzą. Gdyby towar trafił na rynek, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosłyby ponad 2 miliony złotych. Właściciel posesji będzie karany za przestępstwa podatkowe. Na razie nikogo nie zatrzymano. Sprawa została skierowana do Sądu. Jak informuje Anna Hatała – Wanat najczęściej za tego typu przestępstwa nakładane są kary pieniężne.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wex #1674426 | 151.248.*.* 24 lut 2015 22:28

  Pod koniec XX w, po południu :) przy prawie kwadratowym stole dano nam łaskawie wolność. Prawie dwa i pół dziesięciolecia cieszymy się tą wolnością, a tu jakby coraz smutnej. Niejeden wspomina, że kiedyś była praca, były zarobki, ludzie jacyś inni a teraz... Teraz mamy tylko wolność, nie przymierzając jak kierowca, któremu bandziory zabrali auto i łaskawie wyrzucili z samochodu w samych slipkach - ciesz się brachu że żyjesz. Teraz jeszcze slipki zabiorą, żeby bardziej się cieszyć z tej wolności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1674034 | 178.42.*.* 24 lut 2015 17:15

  Teraz dopiero oprzytomniałeś? A kto za " Komuny " dumnie nosił sztandar solidarności i krzyczał precz z komuną! Kto japę darł' a na drzewach zamiast liści itd ? Teraz dopiero przyszło się po rozum do głowy, teraz jest źle? Jest przecież WOLNOŚC, jest ogólnie fajnie i bogato. Do roboty nikt nie goni nie stawia przed słynne Kolegium d/s Wykroczeń. Nie krzyczą ,ze do kościoła się chodzi , nie wyganiają na przymus aby świętować 1 Maja. Jak to w końcu jest ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Palec Boży #1671923 | 164.126.*.* 22 lut 2015 12:17

  W wolnej Polsce, by żyło się lepiej: -wybudowano Żydom muzeum, -przyznano stypendia Ukraińcom, -płaci się odszkodowania Żydom, -płaci się odszkodowania Niemcom, -wyprzedaje się w ręce obcych koncernów "nierentowne" firmy (po przejęciu stają się rentowne) -wspiera się materialnie Ukrainę, -wyprzedaje się ziemię obcokrajowcom W tej samej Polsce , w tym samym czasie: -podniesiono wiek emerytalny, -zamrożono,jedną z najniższych w Europie kwot, kwotę wolną od podatku, -uchwala się możliwość sprowadzania obcych wojsk i sił policyjnych, -rozbudowuje się aparat represji, Czy mamy w Polsce rząd polski?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Palec Boży #1671904 | 164.126.*.* 22 lut 2015 11:40

  W całej Polsce jak w pewnej miejscowości Oś. w czasie II wojny światowej. Nakazy,zakazy, karanie,mandaty. Jak miło,że nie ma instytucji rozstrzelania na miejscu. Ministerstwo finansów ze swoim szefem ciągle poszukują kasy, dlatego są fotoradary, podsłuchy,kamery niby w imię bezpieczeństwa. "nielegalny"tytoń?, dla kogo? można produkować tanie paliwo do silników z rzepaku, są przetwórnie, wyprodukowane w Polsce aleeeeeeeeee....... zabronione przez minist. finansów. Musisz zapłacić akcyzę, nie ma nic dla ludzi bez podatku.Jedni muszą żyć szczęśliwie z pracy innych, pytam się,po co my wybieramy na siebie takich ciemiężycieli. A każdy przed wyborami ma pracować dla ludzi,dla regionu, dla podnoszenia stopy życiowej. To kłamstwa od czasu zaistnienia szamanów, coraz bardziej rozbudowywany wyzysk. Mam gdzieś to państwo, płacę składki a nie mam się gdzie leczyć, jedynie prywatnie. Po co mam obowiązek płacić jak państwo nie wywiązuje się z obowiązku leczenia.Emerytury tez zapewniane są władzy ucisku, reszta niech szybciej zdycha. Ile instytucja izby celnej przejada forsy na płace,budynki,samochody. Akcyza idzie na letkiewiczów powołanych przez rządzących dla ochrony swoich dochodów ustalonych przez nich dla nich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)