Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Siatkówka. Półfinał i na tym koniec

2015-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-20 09:20:14)
Rosario Lubowidz nie zdołało awansować do finałów

Rosario Lubowidz nie zdołało awansować do finałów

Autor zdjęcia: Fot. Arkadiusz Lewandowski

Podziel się:

Na półfinale Mistrzostw Mazowsza młodziczek w piłce siatkowej zakończą swoją przygodę siatkarki Rosario Lubowidz. W turnieju półfinałowym nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce tuż za Legionovią Legionowo II oraz Ateną Warszawa.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Półfinał Mistrzostw Mazowsza młodziczek rozegrany został w miniony weekend na parkiecie żuromińskiej hali sportowej, która mieści się przy Liceum Ogólnokształcącym. W naszej hali mogliśmy gościć sześć zespołów – oprócz gospodyń imprezy zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Margalskiego i Artura Kubkowskiego były także Atena Warszawa, Plas Warszawa, Nike Ostrołęka, Trzynastka Radom, a także Legionovia Legionowo II.

Sobota z dwiema porażkami
Młodziczki zespołu z powiatu żuromińskiego wystartowały w tych zawodach bardzo dobrze. Już od pierwszego seta starcia z Legionovią Legionowo II nasze panie uzyskały przewagę i wygrały partię. W drugiej przyszedł kryzys i zakończył się porażką, a o wszystkim zadecydował tie-break. Ten zakończył się natomiast ponownym zwycięstwem gospodyń. Niestety dwa kolejne spotkania zakończyły się porażkami. Zarówno po starciach z Nike Ostrołęka jak również z warszawską Ateną nasze zawodniczki z parkietu schodziły z zatrwożonymi minami. W starciu z zawodniczkami z Ostrołęki o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Niestety tym razem ten mecz zakończył się zwycięstwem Nike. Ostrołęczanki okazały się minimalnie lepsze i to one cieszyły się po zakończeniu. Mecz z warszawską Ateną zakończył się w dwóch partiach. Lepszą grę pokazały zawodniczki Ateny. Nasza gra nie pozwalała na to, by ugrać co najmniej jedną partię.

Niedziela bez straty seta
Niepowodzenia nasze zawodniczki odbiły sobie dzień później. Niestety pomimo zwycięstw do awansu do finału zabrakło. Najpierw zespół Zbigniewa Margalskiego i Artura Kubkowskiego okazał się zdecydowanie lepszy od zespołu Trzynastki Radom. Nasze panie w porównaniu z dniem poprzednim popełniały mniej błędów, wzmocniły zagrywkę i dobrze grały zarówno w defensywie jak i w ataku. Przełożyło to się na końcowy wynik. Podobną postawę nasze panie zaprezentowały w starciu z Plasem Warszawa. Tutaj również do końcowego zwycięstwa wystarczyły dwa sety. Niestety mimo dobrej gry w niedzielę nie zajęliśmy miejsca premiującego awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza młodziczek.

Wyniki:
Rosario Lubowidz – Legionovia Legionowo II 2:1
Rosario Lubowidz – Nike Ostrołęka 1:2
Rosario Lubowidz – Atena Warszawa 0:2
Rosario Lubowidz – Trzynastka Radom 2:0
Rosario Lubowidz – Plas Warszawa 2:0

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sport w naszym powiecie ma się kiepsko #1673741 | 178.42.*.* 24 lut 2015 11:56

  Wynik Rosario w tym sezonie naprawdę trzeba odbierać dalej w kategorii SUKCESU! Doceńcie piąte miejsce w województwie, z którego drużyny liczą się również w rozgrywkach ogólnopolskich. Problem jest gdzie indziej. Co dalej? Rosario nie ma nawet wystawionej własnej pełnej czwórki w rozgrywkach Kinder'a.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. wójcina #1673104 | 83.31.*.* 23 lut 2015 18:26

   wojcina się cieszy nie będzie musiał nawet odświeżać tej obskurnej hali zostanie mu na podwyżki.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kibic #1672919 | 95.49.*.* 23 lut 2015 16:00

   Dokładnie. Bez Marka Zielińskiego to już nie ta drużyna. A teraz będzie już tylko gorzej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. kefir #1672682 | 213.238.*.* 23 lut 2015 11:37

   to dzięki nowym trenerom!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz