Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Żuromin. Uczniowie spotkali się z Burmistrz

2015-03-03 13:27:38 (ost. akt: 2015-03-03 13:30:04)
Żuromińscy uczniowie spotkali się z władzami miasta

Żuromińscy uczniowie spotkali się z władzami miasta

Podziel się:

Burmistrz Aneta Goliat spotkała się z młodzieżą ze wszystkich żuromińskich szkół. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim potrzeb, jakie ma młodzież. Aneta Goliat wraz z uczniami dyskutowała też o reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W piątek 20 lutego Urząd Gminy i Miasta w Żurominie gościł uczniów. Na zaproszenie władz miasta do Urzędu przyszła młodzież z samorządów uczniowskich z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Żurominie. W spotkaniu uczestniczyli również burmistrz Żuromina Aneta Goliat, zastępca burmistrza Michał Bodenszac i kierownik Wydziału Oświaty Bożena Fijałkowska. Podczas spotkania przedstawiciele magistratu mówili o samorządzie i o pracy w urzędzie. Chcieli poznać oczekiwania uczniów wobec władz i ich potrzeby. Tego typu spotkania mają zachęcić uczniów do zaangażowanie się w Młodzieżową Radę Miasta, którą burmistrz zamierza już wkrótce reaktywować. Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw. Młodzież opowiedziała o projekcie który realizują. YouthBank to międzynarodowy projekt, który będzie realizowany w Żurominie i w który będą chcieli zaangażować swoich rówieśników. Zastępca burmistrza Michał Bodenszac zaproponował uczniom kolejne spotkanie w Urzędzie. Odbędzie się ono prawdopodobnie w marcu. Wówczas młodzież będzie miała możliwość między innymi zwiedzić budynek Urzędu Miasta.

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wacek #1685684 | 151.248.*.* 9 mar 2015 22:21

  Straż Miejską powołała Rada Miejska i tylko Radni mogą odwołać (zlikwidować) Straż Miejską- myślenie nic nie boli.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #1685416 | 83.6.*.* 9 mar 2015 17:41

  Przestańcie tak najeżdżać na panią burmistrz , ona jest dopiero kilka miesięcy , dajcie jej działać . Pan Nosek był 12 lat i nic nie zrobił dobrego dla mieszkańców naszego miasta , kochał tylko wioski i ich mieszkańców , robił dla nich wszystko .Myślę ,że niektórzy piszą złośliwie o pani Goliat , bo im szkoda , że Nosek przegrał.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. he he #1683854 | 46.112.*.* 7 mar 2015 17:37

   W jednym mieście burmistrz na dzień dobry rozwiązał straż ale nie podano,że zostali zatrudnieni za wyższą gażę w komunikacji.Zwolnić nierobów albo zwolnić burmistrzową i mnie powołać na burmistrza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kilensia #1682190 | 83.24.*.* 5 mar 2015 20:03

   A jeśli chodzi o SM to nie jest takie proste żeby ją zlikwidować.Ludziom nigdy nie dogodzi Jeśliby pani Burmistrz ją zlikwidowała to narzekaliby ,że miała zmniejszać bezrobocie a nie likwidować miejsca pracy. A może tak straż miejska zarobiła by sama na siebie pilnując porządku w mieście i właścicieli srających psów gdzie się tylko da. W Żurominie psy właścicieli i nie tylko są jak święte krowy w indiach. Srają gdzie chcą i uchodzi im to płazem jak i właścicielom. Jeśli psom wolno srać po trawnikach to nam też. To może i my załatwiajmy swoje potrzeby fizjologiczne na trawniku a wtedy bedziemy mieli mniejsze rachunki za wodę i ścieki. Tym właśnie powinna się zająć się straż miejska.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. moja rada #1682140 | 94.254.*.* 5 mar 2015 18:50

    Pani burmistrz obiecała, że w sprawie straży miejskiej odwoła się do głosu mieszkańców. Przecież jest ku temu znakomita okazja podczas wyborów prezydenckich w maju. Nie będzie praktycznie dodatkowych kosztów związanych z referendum.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (24)