Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin, Bieżuń. Dwudniowa akcja – jeden pijany kierowca

2015-03-04 11:49:35 (ost. akt: 2015-03-04 12:04:47)
Policjanci z drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców

Policjanci z drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców

Podziel się:

Akcję „Stop. Alkohol, narkotyki” przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. We wtorek funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość w gminie Żuromin. Akcja przeprowadzana była na głównych ulicach Żuromina i wyglądała dość spektakularnie. Na środku ulicy w czterech miejscach w Żurominie stali funkcjonariusze i badali alkomatem kierowców.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom pomiarowym policjanci dość szybko mogli sprawdzić stan trzeźwości wielu kierowców.
- Takie akcje będziemy powtarzali dość często – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski – Często, o różnych porach i w różnych miejscach. Chcielibyśmy, żeby w naszym społeczeństwie było jak najmniej osób, które wsiadają do samochodu po spożyciu alkoholu. A najlepiej, żeby nie było ich w ogóle.
Życzenia Składanowskiego niestety nie sprawdziły się. Już w piątek funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. 33 – letni mieszkaniec Szreńska miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do zatrzymania doszło w Bieżuniu. Mężczyzna miał już 2 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych właśnie dlatego, że zatrzymywano go w przeszłości w stanie nietrzeźwości.
Jedyna pociecha, że nie spowodował żadnego wypadku. Funkcjonariusze w ubiegłym tygodniu skontrolowali trzeźwość ponad 600 kierowców. Tylko jeden, opisany powyżej mieszkaniec Szreńska, był pijany.

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tadeusz #1687398 | 176.107.*.* 12 mar 2015 08:03

  hahaha. Mam rodzinę w Żurominie i bywam tam często gościem. Tam wódka leje się strumieniami, a co drugi kierowca jeździ po alkoholu, a jak przychodzi weekend to i 70 % kierujących jeździ po spożyciu. A tymczasem po 4 dniowym wyczynie ,,Policji'' jeden kierowca po spożyciu i to na pewno nie z Żuromina, ale specjalnie przyjechał ze Szreńska, aby nie było, że wszystko jest tak do końca cacy. Koń by się zabił o dyszel jak by o tym się dowiedział!!! Dlatego przyfolgujcie z tymi swoimi bzdetami ,,Policjanci'' od Stacha i Jacha.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1685614 | 79.191.*.* 9 mar 2015 21:11

  Czytając te komentarze przypomniało mi się , że wiele instytucji odpowiedzialnych za to czy owo wali nas wszystkich równo w rogi a my jako te potulne baranki dajemy się okradać i nawet nie raczymy podjąć tematu. Mam tu na myśli dostawców internetu. Czytałem ostatnio opinie internetowe o tzw Szybkiej Neostradzie , której sam jestem odbiorcą. Oto mam od kilku miesięcy tę Szybką Neostradę do 20 Mb/s za 59 zł m-cznie. A jaka ona jest? A no jest nie większa jak 12 - 13 Mb/s.Cały czas toczę z nimi walkę. Ostatnio uznali mi reklamację , dali zniżki ale napisali ,ze mogę z nimi rozwiać umowę bądź przejść do opcji do 10Mb/s bo na moim łączu nie ma możliwości technicznych. W końcu przyznali się do winy. Jednak kiedy przeanalizowałem wydruki kiedy miałem do 10 Mb/s , nigdy nie chodziła na maxa. Tak ,że zachęcam innych do sprawdzania swoich prędkości i pisania do nich , reklamowania łącznie z wysyłaniem im wydruków codziennych bo oni wiedzą co czynią . Po prostu w imię sprawiedliwości kradną nas ile mogą a my jesteśmy bezradni. Czyżby ? Zachęcam do wsparcia mnie w kopaniu się z koniem bo nie jestem tu jedynym oszukiwanym w tej sprawie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1682419 | 78.88.*.* 6 mar 2015 07:17

  Przeraża to że instytucja tzw. zaufania publicznego - czytaj Policja działa w ten sposób. Ale przedmówca chyba ma rację - przynajmniej na to wygląda, że musi mieć z tego jakieś profity skoro pozwala na takie zachowanie pod swoim nosem. Dziwi jednak nazwa tej akcji. Co miała ona wspólnego z narkotykami? Czy przy okazji badania alkomatem policjanci pytali czy kierowca lub pasażerowie coś brali??!! Zatrzymali wtedy znajomego więc wiem że takie pytanie nie padło. Pani Redaktorze może warto by zapytać o to w trakcie przygotowywania artykułu, przecież to samo się narzuca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #1682173 | 46.112.*.* 5 mar 2015 19:30

   Zawiadamiam prokuraturę i CBŚ o sprzedaży narkotyków w całym powiecie żuromińskim pod postacią papierosów z akcyzą oraz alkoholu etylowego z domieszką wody, wody i soku itp. również z akcyzą. Należy ścigać tych, którzy legalnie wprowadzili do obrotu narkotyki i udostępniają je społeczeństwu z zamiarem zysku. wprowadzaja przez to patologię w rodzinach, niszczą zdrowie i życie ludzkie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Narkotyki rozwiązanie #1681898 | 178.42.*.* 5 mar 2015 14:00

   Nie oglądajcie się na policję tylko bierzcie sprawę w swoje ręce. W czym problem napisać do CBŚ tzw "obywatelską informację" o stanie jaki widzimy sami, przecież to oczywiste, że ktoś kto ma w tym interes nie będzie pod sobą dołków kopał i pozbawiał się źródła dochodu. Niestety ale policja doskonale wie o kogo chodzi ale jak się ma z tego profity to się siedzi cicho proste. Rozwiązanie może przyjść tylko z góry nikt z Żuromina tego problemu nie rozwiąże a na pewno policja, ale jak 20-30 obywateli napisze do CBŚ informację o tym procederze jednocześnie podkreślając, że policja umywa ręce i kryje przestępców to w końcu ktoś niezależny tym się zajmie oczywiście obowiązkowo należy się podpisać imieniem i nazwiskiem nie anonimy mają wówczas obowiązek to zbadać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)