Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Bieżuń. VII edycja powiatowego Konkursu Pięknego Czytania”. Twórczość Jana Pawła II

2015-03-25 14:34:20 (ost. akt: 2015-03-25 14:37:27)
Laureaci konkursu

Laureaci konkursu

Autor zdjęcia: fot. wip

Podziel się:

W dniu 20 marca br. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu gościł młodzież z powiatu żuromińskiego, która brała udział w VII Konkursie Pięknego Czytania.

Organizatorami konkursu byli bieżuński M-GOK i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, a tematem była twórczość Jana Pawła II. Wśród gości zasiedli starosta Jerzy Rzymowski, kierownik Muzeum Małego Miasta - Jerzy Piotrowski, Nina Pachniewska z UMiG w Bieżuniu, opiekunowie i rodzice. Młodzież ze szkół podstawowych miała zaprezentować jeden wiersz poety, a uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych fragment poematu „Tryptyk rzymski”.
- Celem konkursu oprócz popularyzacji twórczości Jana Pawła II było kształcenie umiejętności pięknego czytania, co w obecnych czasach zanikania kontaktu z książką ma olbrzymie znaczenie. Ma też za zadnie pobudzić u młodego człowieka wyobraźnię i rozwinąć wrażliwość na poezję – mówi dyrektor biblioteki Małgorzata Kraśniewska.
Zadaniem jury było dość złożone, bo do oceny należało oprócz techniki czytania, na którą składało się między innymi płynność mowy, poprawność artykulacji zgłosek oraz wyrazistość i tempo czytania, także ocenianie środków artystycznego wyrazu.
- Jednym z kryteriów było między innymi kontakt z odbiorcą, sposób trzymania tekstu czy radzenie sobie z tremą, a jest to niełatwe zwłaszcza u młodych ludzi. Trzeba przyznać, że generalnie dawali sobie radę, choć niektóre przygotowane teksty były jednak za długie – podkreśla przewodnicząca jury Kinga Rogowska.
- Uważam, że konkurs pięknego czytania jest dobrą lekcją podtrzymania czytelnictwa oraz poznania piękna naszej polskiej mowy i cieszę się z tak z licznego udziału młodych ludzi. Podziękowania także należą się nauczycielom – opiekunom, że potrafią zachęcić młodzież do udziału w konkursie – powiedział podczas wręczania nagród dla zwycięzców i dyplomów dla opiekunów - starosta Jerzy Rzymowski.
Także powody do zadowolenia miał Konrad Bagiński z LO w Żurominie.
- W poprzednim konkursie czytania „Pana Tadeusza” zająłem czołowe miejsce, ale i teraz trzecia lokata jest dla mnie satysfakcją – cieszy się Konrad.

Jury w składzie : Kinga Rogowska – przewodnicząca, Piotr Wlizło i Wiesław Paszta członkowie oraz Sylwia Lewandowska – sekretarz, przyznało w kategorii 10-12 lat (Szkoły Podstawowe)

I miejsce Judyta Przetakiewicz z SP w Syberii
II miejsce Dominika Kopkiewicz z SP w Sinogórze
III miejsce Monika Wożniak z SP w Będzyminie
wyróżnienie otrzymała Gabriela Czarnecka z SP w Będzyminie

W kategorii 13-15 lat (Gimnazjum)
I miejsce Natalia Wyźlic z Gimnazjum nr 1 w Żurominie
II miejsce Katarzyna Góralska z Gimnazjum nr 1 w Żurominie
III miejsce Alicja Świderska z Gimnazjum nr 2 w Żurominie

wyróżnienie otrzymała Julia Szymańska z Gimnazjum w Bieżuniu
W kategorii 16-19 lat ( Szkoły Ponadgimnazjalne)
I miejsce Karolina Klimek z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu
II miejsce Sylwia Pogorzelska z LO w Żurominie
III miejsce Konrad Bagiński z LO w Żurominie
wyróżnienie otrzymała Anna Przybułek z LO w Żurominie

Nagrody których fundatorami było Starostwo Powiatowe w Żurominie , Urząd Miasta i Gminy w Bieżuniu oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bieżuniu.
Wip

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dominika #1908892 | 188.146.*.* 17 sty 2016 19:50

  Polecam konkursy Bieżuńskie. Są naprawdę fajne. Dzięki nim dużo dzieciaków rozwija pasje i ma motywację by polepszać swoje zdolnosci recytatorskie. Jesli jest możliwosc, to biorę w nich udział. Mam nadzieję, że następnym razem zajdę jeszcze wyżej. :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. he #1705966 | 46.112.*.* 4 kwi 2015 13:12

  Ni i co rozpowszechniamy?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Twórczość JPII??????? #1698587 | 46.113.*.* 26 mar 2015 06:39

  Twórczością JPII było podpisanie Konkordatu, co kosztuje podatników na rzecz pracowników Watykanu kilka miliardów złotych(a brak na leczenie nowotworów u dzieci).To za jego pontyfikatu osiągnęły apogeum frakcje pedo i homo a teraz za innego pontyfikatu mamy robaczki świętojańskie. To tu, to tam zamykają kapłanów za pedofilię, co prawda małe wyroki, ale zapadają. Za pontyfikatu JPII nie spotykane historie(robił cuda by ich uchronić). I tę twórczość należy rozpowszechniać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. iiiii #1698252 | 83.15.*.* 25 mar 2015 19:03

  i co dalej ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz