Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Policja łapie piratów. 38 mandatów w 16 godzin

2015-03-26 11:20:43 (ost. akt: 2015-03-26 11:29:01)
Policjanci kontrolowali prędkość

Policjanci kontrolowali prędkość

Podziel się:

Ogniwo Ruchu Drogowego Policji Powiatowej w Żurominie miało pracowity piątek. Od 6 rano do 22 siedmiu funkcjonariuszy kontrolowało ulice powiatu żuromińskiego, zatrzymując kierowców przekraczających prędkość.

Policjanci zatrzymali 49 pojazdów. 40 kierowców przekroczyło prędkość, 38 z nich otrzymało mandaty. Większość z nich to wykroczenia do 20 km/h, było też kilku, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h. Rekordzista jechał 104 km/h w terenie zabudowanym. Był też przypadek ucieczki kierowcy i pościgu policji, ale wymaga on odrębnego potraktowania i zebrania większej ilości materiału, więc napiszemy o nim za tydzień.

Funkcjonariusze patrolowali najbardziej niebezpieczne miejsca w powiecie. w Bieżuniu ulicę Zawidzką i Sierpecką, drogi powiatowe w Gradzanowie Kościelnym i Krzeczanowie, powiatową drogę do Sierpca w Chromakowie i Przeradzu.
- Dni, kiedy nie pada deszcz, a drogi nie są oblodzone, wydają się dla ruchu drogowego bezpieczne. Nic bardziej mylnego. Niestety, kierowcy często w takie dni czują się niezwykle pewnie i zapominają o zachowaniu ostrożności. Potrafią jechać o wiele za szybko – tłumaczy Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin aspirant sztabowy Jan Składanowski - A to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych – dodaje.
mz

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #1707040 | 178.42.*.* 6 kwi 2015 19:12

  Ale się zrobiła zadyma. Każdy kto patrzy na to zdjęcie widzi co sam chce i komentuje jak sam uważa. Oto panie i panowie nie tak dawno jak w pierwszy dzień świat w godz. rannych jechałem w kierunku Zielonej. W Dąbrowie po wyjściu z zakrętu miałem na liczniku 55 km/h wyprzedził mnie inny samochód i zaczął odchodzić jak burza. Daleko nie ujechał. Przed końcem tablicy miejscowości pospolitym lizakiem został poproszony do zatrzymania się. Uczynił to ale śmiem twierdzić ,ze to spotkanie do przyjemnych nie należało. Na pewno pojechał z odpowiednim biletem. I w tym wypadku jak to ocenić co się stało? Ktoś powie : Stali sku......... i mu wyprawili święta jak by nic innego nie mieli do roboty tylko porządnych , praworządnym przestrzegających przepisy o ruchu drogowym dokuczają. A to że za okres ostatnich trzech dni jak podaje TVN Info zatrzymali 806 pijanych baranów potencjalnych bandytów drogowych to tez ich wina? W takim razie jak ocenić obiektywnie niektóre Wasze dyskusje typu radiowóz nie radiowóz , stał w zatoczce dla autobusów a możne nie stał, i takie tam inne bezsensowne dyrdymały. Ciekawy jestem gdzie pójdziesz i do kogo na skargę jak ci np. przed Biedronką jakiś pajac w kufer wiedzie swoim samochodem , oberwie lusterko albo wgniecie bok. Gdzie zadzwonisz , do kogo? Do proboszcza , sołtysa, wójta , burmistrza. Tak ,że czasami można i trzeba podyskutować ale rozsądnie a nie pieprzyć głupoty po to tylko ,ze sie kiedyś jechało nie tak jak trzeba i otrzymało za to zapłatę. Co do zdjęć SM z fotoradarów mam wyrobione własne zdanie , zdanie krytyczne a szczególnie do zdjęć robionych z tyłu ale to już oddzielny temat. Zachęcam do dalszego świętowania bo dzień już się kończy , ostatnia prosta

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Tak #1706570 | 46.112.*.* 5 kwi 2015 18:51

   Ja bym poszedł dalej w wywodzie i stwierdził,że policyjnego samochodu nie ma na zdjęciu, jest to pojazd kowalskiego, którego to naszli policjanci, jak zabawia się z dziewczynką(nauczycielką ze szkoły-jest znak drogowy) na tylnym siedzeniu a pojazd stoi w zatoczce autobusowej, co sprawdzają policjanci.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. L #1706552 | 109.243.*.* 5 kwi 2015 18:09

    te zdjęcie nie przedstawia radiowozu stojącego na zatoczce dla autobusów (nie widać znaków, że to zatoczka, a może tych znaków tego dnia tam nie było więc i zatoczki dla autobusów nie było), mało tego to zdjęcie nie przedstawia nawet tego czy ten radiowóz w ogóle stoi, a może ktoś siedzi za kierownicą tego pojazdu i się przemieszcza, a może radiowóz ten ma włączone sygnały świetlne, bo przecież tego też nie widać na tym zdjęciu... i co na podstawie tego zdjęcia, z którego nic nie wynika chcielibyście ukarać kogokolwiek?? poza poklikaniem w klawiatury nic z tego nie będzie i dobrze o tym wiecie. Niech każdy z pieniaczy się zastanowi, czy na podstawie tak wykonanego zdjęcia z udziałem waszego samochodu, z którego kompletnie nic nie wynika, chcielibyście zostać ukarani??

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Tak #1706335 | 46.112.*.* 5 kwi 2015 07:47

     Ja bym poszedł dalej w wywodzie i powiedział,że zabijają duże przeciążenia przy ujemnym przyśpieszeniu kiedy to np. samochód porusza się z prędkością powyżej 50km/h(tak stanowi przepis o prędkości w ter. zabudowanym).

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. kowal #1706241 | 178.42.*.* 4 kwi 2015 22:43

     Pamiętajcie, że to nie prędkość zabija ale jej gwałtowne wytracenie ;)

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (43)