Piłka nożna. Srogie lanie

2015-03-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-27 08:51:57)
Pierwsza żółta kartka dla Bortnichuka i rzut karny dla gości

Autor zdjęcia: fot. mw

MKS Ciechanów zbił Wkrę Żuromin. Podopieczni Pawła Mazurkiewicza już w pierwszej połowie zapewnili sobie przewagę, której grająca w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Igora Bortnichuka Wkra Żuromin nie mogła zrównoważyć. Ciechanowianie wygrali 6:1. W trakcie pierwszej połowy trybuny stadionu przy Żeromskiego zaczęły pustoszeć.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Kibice na spotkanie z MKS-em Ciechanów czekali z utęsknieniem. Mecz na swoim terenie, rywal, który w całych dotychczasowych rozgrywkach nie imponuje i jest tylko dwie lokaty nad graczami Wkry Żuromin. Jak nie teraz, to kiedy – zdawali się pytać fani z Żeromskiego 5. Fani, którzy w większości zdołali wytrzymać tylko część pierwszej połowy. Opuszczali Stadion Miejski z głowami zwieszonymi, bo nie mogli zdzierżyć tak słabej postawy swojego zespołu.

Dramat, tragedia, tak się nie gra
Wkra Żuromin może i wyszła na ten mecz zmobilizowana, ale zawodnikom ta mobilizacja mogła plątać nogi. Naszym graczom myliły się także kolory. Grająca tego dnia w białych koszulkach z pomarańczowymi wstawkami drużyna gospodarzy zagrywała futbolówkę do zawodników ubranych na czerwono-czarno. Brak możliwości skonstruowania akcji zaczepnej dawał szybką okazję gościom na stworzenie sytuacji bramkowej. Taka nadarzyła się w 10 minucie gry, a współgrało to z kolejnym błędem żuromińskiej defensywy. Zagranie piłkę za linię obrony po stracie naszego zespołu oraz brak asekuracji spowodował, że Igor Bortnichuk dopuścił się faulu w szesnastce Wkry. Arbiter podyktował jedenastkę, a zawodnika ukarał żółtym kartonikiem. Sędzia Rzechółko mógł spokojnie wyjąć kartkę innego koloru, co wiązałoby się z opuszczeniem boiska przez ukraińskiego stopera. Do futbolówki za jedenastym metrze podszedł Damian Matusiak. Marek Koczot wyczuł intencję strzelca, znakomicie rzucił się w lewy róg bramki i odbił piłkę. Niestety przy dobitce był bezradny. Zawodnicy Wkry nie asekurowali bramkarza, nie pomogli Koczotowi przy interwencji. Chwilę później defensywa była bezradna po raz drugi. Minął dopiero kwadrans gry.

Odpowiedź wlała nadzieję
Żurominianie próbowali odpowiedzieć i mieli okazję do zdobycia bramki. Jeszcze przy stanie 1:0 Kokosiński znakomicie interweniował przy strzale Narewskiego. Bartosz Narewski był najbardziej wyróżniającą się postacią w naszych szeregach. To po jego akcji w 20 minucie arbiter wskazał na „wapno” i podyktował karnego dla żurominian. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartłomiej Nowacki. Chwilę później mieliśmy sytuację, która powinien wykończyć Paweł Błachewicz. Jak wiadomo sytuacje niewykorzystane mają to do siebie, że mszczą się. Zemsta była natychmiastowa.

Gol, czerwień, karny
Po błędzie tym razem Rafała Pikalskiego goście stanęli przed znakomitą szansą i zdobyli trzecie trafienie. Nadomiar złego chwilę później Igor Bortnichuk zagrał ręką w polu karnym i otrzymał drugą żółtą kartkę. Rzut karny goście wykorzystali i prowadzili już 4:1. Przed przerwą zadali piąty cios, znakomicie wyprowadzając kontratak. O drugiej połowie za wiele napisać nie można. Należy tylko wspomnieć o dobrej postawie Marka Koczota, jednej strzelonej bramce przez gości i braku celnego strzału na bramkę Kokosińskiego.