Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Piłka nożna. Wieczfnianka skromna na własnym terenie

2015-03-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-27 08:55:44)
Na zdjęciu zawodnik Boruty Rafał Balcerzak

Na zdjęciu zawodnik Boruty Rafał Balcerzak

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

W sobotnim meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej Wieczfnianka Wieczfnia pokonała na własnym terenie Borutę Kuczbork 1:0. Pechowa sytuacja z 32 minuty sprawiła, że trzy punkty na własnym terenie zdobył zespół gospodarzy. Błąd w kryciu przy stałym fragmencie gry i Maciej Komorowski zdobywa bramkę dającą, jak się później okazało, zwycięstwo.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To nie był dobry dzień dla zespołu Rafała Markiewicza i Mariusza Kołakowskiego. Podopieczni duetu trenerskiego z Kuczborka nie zaliczyli dobrego występu numer dwa tej wiosny. Ich podopieczni, choć zagrali całkiem niezłe zawody, zeszli z płyty boiska we Wieczfni Kościelnej pokonani. Niestety duet trenerski nie mógł w tym pojedynku skorzystać ze swojego najlepszego zawodnika. Maciej Watkowski nie wystąpił w tym spotkaniu ze względów zawodowych. Z pewnością jednak obecność tego gracza na boisku wpłynęłaby na oblicze zespołu. Sam zawodnik mógłby wnieść sporo w formacje ofensywne Boruty. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a Watkowski mógłby zrobić różnicę. Niestety, trzeba było sobie radzić bez niego. W defensywie zespół z Kuczborka wyglądał nieźle. Choć rolę stoperów pełnili gracze, których pozycje na co dzień są inne. O wyniku całego spotkania przesądziła sytuacja z 32 minuty. Pechowa sytuacja sprawiła, że trzy punkty na własnym terenie zdobył zespół gospodarzy. Błąd w kryciu przy stałym fragmencie gry i Maciej Komorowski pokonuje strzałem głową Dawida Zielińskiego, a tym samym zdobywa bramkę dającą, jak się później okazało, zwycięstwo.
Druga połowa należała do zespołu Boruty Kuczbork. Duet trenerski Markiewicz i Kołakowski zmotywowali do gry swoich podopiecznych, a ci odpłacili się dobrą postawą, ale nie grzeszyli skutecznością. Mimo kilku dobrych okazji nie padł gol dający choćby wyrównanie, a to w sytuacji Boruty byłaby cenna zdobycz.

Wieczfnianka Wieczfnia – Boruta Kuczbork 1:0 (1:0)

Skład: Zieliński - Rybak, Ławicki, Kołakowski, Jończak - Deka, P.Watkowski, Kociela, Bieranowski - Balcerzak, Melchinkiewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB