Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bieżuń. Kolejny sukces młodej piosenkarki

2015-04-07 14:10:26 (ost. akt: 2015-04-07 14:15:21)
Joanna Budka śpiewa w Zawidzu

Joanna Budka śpiewa w Zawidzu

Podziel się:

Jak co roku na wiosnę w Zespole Szkół w Zawidzu Kościelnym miał miejsce Rejonowy Konkurs piosenki obcojęzycznej dla przedstawicieli klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Była to już 10-ta edycja tego cieszącego się coraz większą popularnością przeglądu młodych talentów.

W tym roku poza uczestnikami naszego rejonu, w skład którego wchodzili przedstawiciele następujących szkół: Zawidz Kościelny, Sierpc, Siemiątkowo, Borkowo oraz Bieżuń, udział wzięli wykonawcy z województwa kujawsko-pomorskiego ze szkoły w Karnkowie.
Uczestnicy, jak co roku, podzieleni zostali na cztery kategorie: soliści - gimnazjum, zespoły - gimnazjum, soliści - szkoły ponadgimnazjalne oraz zespoły - szkoły ponadgimnazjalne. Najbardziej obleganą kategorią okazała się być ta pierwsza, w której mieliśmy przedstawicielkę naszego powiatu, uczennicę Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Joannę Budkę, która reprezentowała bieżuńskie gimnazjum. Joasia była już laureatką tego konkursu w poprzednim roku, kiedy to wykonała brawurowo utwór "Take My Breath Away" z filmu "Top Gun". Zajęła wtedy trzecie miejsce.
W tym roku ponownie stanęła w szranki rywalizacji z utworem z repertuaru Javetty Steele "Calling You". Wybór piosenki nie był przypadkowy, gdyż mottem przeglądu piosenek była muzyka lat 80-ych. Joasia, przygotowywana po raz kolejny przez nauczyciela języka angielskiego, pana Piotra Czajkowskiego, sprostała zadaniu i zaśpiewała przebojowo tę bardzo trudną piosenkę.
Bez tremy, pewna swego głosu zyskała sympatię publiczności oraz uznanie jury. Ponownie, tak jak rok temu, stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce.
Jury, składające się w większości z osób zawodowo zajmujących się muzyką, doceniło przede wszystkim interpretację i zaangażowanie młodej artystki.
Obecnie Asia przygotowuje się do kolejnego konkursu piosenki anglojęzycznej w Siemiątkowie, którego poprzednią edycję wygrała, a jednocześnie wraz ze swoim opiekunem, panem Czajkowskim, czyni kroki przygotowujące ją do występu w komercyjnych programach telewizyjnych typu "Must Be The Music" czy "X-Factor".

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1708398 | 37.30.*.* 8 kwi 2015 20:38

    PIOSENKARKA?! Chyba ktoś tu nie zna pojęcia tego słowa. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. praca dla nauczycieli języka angielskiego!! #1707810 | 77.65.*.* 8 kwi 2015 00:55

    praca dla nauczycieli języka angielskiego!! Witam) W Preply zawsze znajdzie się miejsce dla doświadczonych nauczycieli angielskiego w skype. Preply oferuje słuszne zarobki i ustalany przez Ciebie grafik. Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie. Skontaktuj się z nimi, aby ustalić szczegóły zajęć. Aby odpowiedzieć na ofertę pracy dla nauczycieli języka angielskiego, musisz stworzyć konto na naszej stronie. Na swoim profilu podaj, na ile oceniasz jedną godzinę korepetycji z Tobą i wybierz dni tygodnia i godziny, które najbardziej Ci pasują. Życzymy samych sukcesów! http://preply.com/pl/skype/of erty-pracy-dla-nauczycieli-języka-angie lskiego Doradzam)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz