środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Zielona. O zdrowe życie

2015-04-09 14:38:48 (ost. akt: 2015-05-15 11:23:04)
Laureaci konkursu plastycznego i multimedialnego z starostą Jerzym Rzymowskim

Laureaci konkursu plastycznego i multimedialnego z starostą Jerzym Rzymowskim

Podziel się:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych już po raz siódmy gościł mieszkańców nie tylko powiatu, ale i rejonu na Forum Zdrowia. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a goście chwalą imprezę w Zielonej.

Wiesław Paszta
redakcja@kurierzurominski.plPonad 600 uczniów, pedagogów i zaproszonych gości z powiatu żuromińskiego i powiatów sąsiednich uczestniczyło w VII Forum dla Zdrowia zorganizowanym w dniu 31 marca bieżącego roku przez dyrekcję Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Głównym hasłem forum oprócz pokonania stresu było także negatywny wpływ alkoholu i narkotyków na młody organizm.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZSP Ireneusz Kramkowski, który przywitał przybyłych gości w tym starostę żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego, dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joannę Jucewicz-Morawska, Agnieszkę Cyran dyrektor PSSE, Jacka Smolińskiego – wiceprezesa spółdzielni Mleczarskiej w Rypinie, Piotra Wlizłę - dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury. Pierwszym punktem forum był pokaz multimedialno - muzyczny, w którym zaprezentowano historię ZSP oraz jej absolwentów, wśród których przewijały się takie postacie jak prof. dr hab. Jacek Olszewski, prof. dr hab. Inż. Marian Stolarski, czy dr hab. Marzena Olszewska pracownik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Do absolwentów Zespołu zalicza się również starostę żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego i wójta Krzysztofa Ziółkowskiego. W kolejnych prezentacjach wystąpili: psycholog szkolny Dominika Bartnicka, która wykładała na temat zjawiska stresu, Mirela Rzymowska, mówiła o skutkach zażywania alkoholu przez młodzież, a o przemocy i agresji rówieśniczej prezentację przygotował Samorząd Uczniowski.
Po prezentacjach nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Stres - oczyma współczesnego młodego człowieka” oraz konkursu na prezentacje multimedialną związaną tematycznie między innymi z cyberprzemocą, zjawiskiem palenia tytoniu, zażywania narkotyków, czy pokazania sportu jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Nagrody oraz dyplomy wręczał starosta Jerzy Rzymowski. Finałem forum był koncert terapeutyczny Kuby Michalskiego czyli „ Poezja śpiewana dobra na stres”. Artysta wykonał ballady Leonarda Cohena, Jacka Kaczmarskiego oraz utwory własne do wierszy Mickiewicza i Leśmiana.

Stoisko PWZS
Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko studentów kierunku pielęgniarsko – kosmetologicznego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Tu można była zmierzyć ciśnienie tętnicze, puls czy poziom cukru. Dziewczęta mogły przećwiczyć na fantomie niemowlęcia podstawowe zabiegi pielęgnacyjne takie jak kąpiel, przewijanie czy ubieranie, a chłopcy mieli możliwość spojrzenia przez okulary imitujące jazdę pod wpływem alkoholu, czy założenie specjalnego ubioru, aby naocznie przekonać się, jak czuje się osoba po siedemdziesiątce.
- Forum, które nasza szkoła organizuje po raz trzeci, było też okazją do zaprezentowania przybyłej młodzieży kierunków kształcenia szkoły. Można było zobaczyć bazę dydaktyczną oraz zapoznać się z oferowanymi specjalnościami np. technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, czy technik agrobiznesu, które dają możliwości startu zawodowego od razu po skończeniu szkoły – podsumowuje forum dyrektor Kramkowski - Chciałbym podziękować też za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia Jarosławowi Karpińskiemu – przedstawicielowi firmy Kalchem i Mariuszowi Staniszewskiemu z Agro- Plus za wystawinie nowoczesnych maszyn rolniczych – dodaje Kramkowski.

Laureaci konkursu plastycznego i multimedialnego

Jury w składzie Beata Grędzińska – przewodnicząca, Natalia Karpińska, Dominika Bartnicka, Marcin Szulborski – członkowie przyznało w konkursie plastycznym „Stres oczami młodego człowieka”
I miejsce – Paulinie Szymańskiej z LO w Żurominie
II miejsce – Karolinie Markowskiej z LO w Żurominie
III miejsce – Kindze Lipińskiej z ZSP w Żurominie

wyróżniono
Darię Bukowską z ZD w Lubowidzu
Patryka Mątowskiego z ZSP w Zielonej
Alicje Stępkowską z LO w Bieżuniu

W konkursie multimedialnym przyznano:
I miejsce Natalii Cechowskiej, Kindze Stępce, Wiktorii Patalon z ZS w Zieluniu
II miejsce Aleksandrze Kłosowskiej z LO w Żurominie
III miejsce klasie III b z Gimnazjum ZPO w Kuczborku
wyróżniono
Norberta Kalinowskiego z LO z Żurominie,
Magdalenę Witkowską, Karinę Kopczyńską, Aleksandrę Oryl z ZS w Lubowidzu
Marcina Królikowskiego z ZSP w Zielonej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1709414 | 46.112.*.* 10 kwi 2015 04:13

    "Dziewczęta mogły przećwiczyć na fantomie niemowlęcia podstawowe zabiegi pielęgnacyjne takie jak kąpiel, przewijanie czy ubieranie, a chłopcy mieli możliwość spojrzenia przez okulary imitujące jazdę pod wpływem alkoholu, czy założenie specjalnego ubioru, aby naocznie przekonać się, jak czuje się osoba po siedemdziesiątce." Chłopcy nie mogli uczyc się przewijać i kąpać niemowlęta a dziewczęta jeździć samochodem. Co za podział ról? do czego przygotowujecie młodych. zrobi później czy wcześniej taki jeden z drugim bękarta nie ma pojęcia co dalej,tylko ksiądz zgodzi się z taka postawą władz i takimi imprezami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz