Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Żuromin. Zapaliły się butle z gazem

2015-04-10 08:22:41 (ost. akt: 2015-04-10 13:36:24)
Straż interweniowała w pierwszy dzień Świąt

Straż interweniowała w pierwszy dzień Świąt

Autor zdjęcia: fot. czytelnik

Podziel się:

Nie dla wszystkich święta były spokojne. W piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Żurominie zapaliły się butle z gazem. Niewiele brakowało, żeby doszło do tragedii.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W niedzielę 5 kwietnia po godzinie dwudziestej w piwnicy domu jednorodzinnego przy ulicy Lipowej w Żurominie zapaliły się butle z gazem. Na szczęście domownicy szybko zauważyli pożar. Sami się ewakuowali z domu, a na miejsce wezwali służby. W działaniach ratowniczo – gaśniczych wzięły udział cztery jednostki straży pożarnej. Na miejscu była policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne. Zdarzenie wyglądało dość groźnie. Zapaliły się trzy butle z czego dwie były wypełnione gazem. Strażacy wynieśli butle z budynku i zabezpieczyli je. W piwnicy spaliły się drzwi i instalacja elektryczna. Nikt nie został poszkodowany. Akcja strażaków trwała niecałe dwie godziny. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 4 tysiące złotych. Gaz ulatniał się z powodu nieszczelności przy zaworze jednej z butli. Przyczyny zapalenia się gazu nie są znane. Przyczyny pożaru zbada żuromińska policja.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ktoś #1711757 | 164.127.*.* 13 kwi 2015 18:14

    a ile było policji, karetek i pogotowia energetycznego?? bo jak już piszecie, że straży to były cztery jednostki, to o reszcie też napiszcie,

    ! - + odpowiedz na ten komentarz