Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Żuromin. Targi pracy i edukacji

2015-04-16 10:24:40 (ost. akt: 2015-04-16 10:26:14)
Halę sportową odwiedziły tłumy

Halę sportową odwiedziły tłumy

Podziel się:

W czwartek 9 kwietnia w Żurominie odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Setki osób skorzystało z możliwości zapoznania się z ofertą edukacyjną i z pracodawcami z powiatu żuromińskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W tym roku Targi Pracy i Edukacji w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbyły się po raz trzeci. Swoja ofertę zaprezentowało ponad 70 wystawców. Wśród nich instytucje takie jak Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie, Mławie, Płońsku, Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Wojskowa Komisja Uzupełnień. W Targach wzięło udział wiele szkół. Oprócz tych ponadgimnazjalnych z powiatu żuromińskiego, były szkoły wyższe i policealne. Największą cześć wystawców (około 35 stanowisk) stanowili przedsiębiorcy. Wśród nich byli ci prowadzący handel, usługi, produkcję, związani z rolnictwem i motoryzacją. W Targach wzięły również udział organizacje pozarządowe.
Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie Wojciech Gralewski. Dyrektor przywitał gości i przedstawił program tegorocznych targów. Gości witał również starosta żuromiński Jerzy Rzymowski. Po oficjalnym otwarciu i krótkich przemówieniach mieszkańcy mogli podchodzić do poszczególnych stoisk porozmawiać, wziąć informacyjna ulotkę, a często też gadżety reklamowe. Tego dnia halę sportową odwiedziły prawdziwe tłumy. Najwięcej było uczniów, byli również dyrektorzy szkół, wójtowie i burmistrzowie. Stanowiska można było zwiedzać przez trzy godziny.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaaaaaaaaa #1715685 | 37.248.*.* 17 kwi 2015 21:32

    to ile było ofert pracy? :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. frekwencja spora #1713985 | 94.254.*.* 16 kwi 2015 10:35

    W ramach lekcji młodzież z liceum zwiedziła targi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz