środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromin. „Daję słowo...” dla Alicji Świderskiej i Dominiki Więckowskiej

2015-04-17 08:19:26 (ost. akt: 2015-04-17 08:34:11)
Laureaci konkursu recytatorskiego „Daję słowo”

Laureaci konkursu recytatorskiego „Daję słowo”

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla młodzieży „Daję słowo”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty twórczości Jana Pawła II.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W czwartek 9 kwietnia w Żuromińskim Centrum Kultury odbyła się dziewiąta edycja konkursu recytatorskiego „Daję słowo...”. Do konkursu zgłosiło się 15 osób. Największą grupę stanowili gimnazjaliści, a właściwie gimnazjalistki. W konkursie wzięły udział tylko dziewczyny. Mogli w nim wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku w związku z tym, że rok 2015 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II, organizatorzy postanowili, żeby uczestnicy zaprezentowali twórczość właśnie Jana Pawła II, składając tym samym hołd Wielkiemu Polakowi. Drugi recytowany utwór uczniowie mogli wybrać dowolny. Recytatorów oceniało jury konkursowe w składzie Piotr Wlizło i Marian Kamecki. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęły dwie osoby. Przyznano również wyróżnienia. Uczestniczki w nagrodę otrzymały książki i dyplomy. Po ogłoszeniu wyników kilka wskazówek, co do poprawności recytacji dał Marian Kamecki, animator kultury, uczestnik wielu konkursów recytatorskich, działacz kulturalny, ale także, jak wspominał dyrektor Wlizło, aktor.

- Macie spory potencjał i warunki, zawsze jednak potrzebna jest praca. Teksty Jana Pawła II są trudne – mówił Marian Kamecki – ważny jest wybór tekstu, jak wychodzicie i recytujecie tekst, to już jest on wasz. Ważne, żeby wiedzieć, co ma się do powiedzenia. Musicie mówić własne słowa, wtedy możecie swojego słuchacza oczarować.

Wyniki konkursu

kategoria gimnazjum
I miejsce Dominika Więckowska z Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Alicja Świderska Gimnazjum nr 2 w Żurominie
II miejsce Natalia Wyźlic z Gimnazjum nr 1 w Żurominie
III miejsce Katarzyna Góralska z Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Zuzanna Jabłońska z Gimnazjum nr 1 w Żurominie.
Wyróżnienia
Karolina Pniewska, Katarzyna Szałkowska, Aleksandra Świtalska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB