Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Nauczyciele protestowali w Warszawie

2015-04-22 09:54:01 (ost. akt: 2015-05-15 10:28:08)
Nauczyciele z powiatu żuromińskiego podczas warszawskiego protestu

Nauczyciele z powiatu żuromińskiego podczas warszawskiego protestu

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Nauczyciele z powiatu żuromińskiego dołączyli do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa polskiego chcieli zwrócić uwagę przede wszystkim na poszanowanie zawodu nauczyciela i zahamowanie likwidacji szkół.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

47 – członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z powiatu żuromińskiego wzięło udział w Ogólnopolskim marszu protestacyjnym różnych związków zawodowych. W marszu wzięli udział kilkadziesiąt tysięcy przedstawicieli różnych branż, m.in. transportu, górnictwa, energetyki, przemysłu chemicznego, budownictwa, przemysłu spożywczego, rolnictwa a także edukacji.

Nauczyciele z naszego powiatu około 11:00 dołączyli do grupy 22 tysięcy manifestantów.
- Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, do Warszawy jechali nauczyciele z całej Polski, by przekazać swoje niezadowolenie z polityki która prowadzi Minister Edukacji. Główne hasła, które wybrzmiewały podczas manifestacji to: dość niszczenia i opluwania  polskiego nauczyciela, dyskredytowania dorobku zawodowego nauczycieli, podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących  naszych wynagrodzeń – mówi Marzena Więckowska Prezes Powiatowego ZNP.
Pod Ministerstwem Edukacji do manifestantów wyszła Minister Joanna Kluzik - Rostkowska, na ręce której zostały złożone postulaty związkowców.
- Minister zadeklarowała dalsze rozmowy ze związkami zawodowymi, które wcześniej jednostronnie zerwał – mówi prezes Więckowska.
Do Żuromina manifestanci wrócili około 19.
- Składam serdeczne podziękowania  wszystkim uczestnikom naszej grupy, którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas i dołączyć do wspólnej sprawy, jaką jest obrona godności zawodu nauczycielskiego – mówi Marzena Więckowska.

Postulaty ZNP złożone na ręce Minister

1. Zwiększenia nakładów na edukację,
2. Poszanowania zawodu nauczyciela,
3. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli,
4. Zahamowania likwidacji szkół i placówek oświatowych,
5. Zaprzestanie łamania prawa przez samorządy,
6. Wzmocnienie roli nadzoru pedagogicznego.

Komentarze (87) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co za problem? #1730982 | 178.42.*.* 8 maj 2015 08:28

  W arkuszu widać ile godzin jest ponad wymiarowych w każdej szkole. Etat osiemnascie godzin tygodniowo. Nadmiar podzielić przez osiemnaście i widać ile osób można zatrudnić zarówno w szkołach podstawowych gimnazjach jak i w srednich. Ale jest mur nie do przebicia bo kto tam pracuje? Rodziny którym jest brak zawsze i wszędzie a reszta młodych na zasiłek dla bezrobotnych lub za granicę. ILE GODZIN PONADWYMIAROWYCH JEST W KAŻDEJ SZKOLE PANI BURMISTRZ PANIE STAROSTO??? Ile etatów jest ukrytych?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do hmm albo inaczej #1730051 | 178.42.*.* 6 maj 2015 22:55

  Widać jak na dłoni , że wasze torty leżały u psa w budzie , on teraz mądry i się z was śmieje, a wam się pieprz kuku na muniu. Już teraz nie da się tego nadrobić, tak , że wasza dyskusja w tym temacie to szarpie się z Motyka na księżyc.odpuść jeden z drugim bo sam nie wiesz co mówisz a o temacie nie wspomnę

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do hmm #1729827 | 109.243.*.* 6 maj 2015 17:05

  Nauczyciele z Żurominą są pazerni...Pracują po 16 godzin tygodniowo, mają 100 dni wolnego w roku kase za nadgodziny i jeszcze im mało...Wielmożni Państwo...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. hmm #1726621 | 31.0.*.* 1 maj 2015 18:53

   Ludzie kochani ponoć słychać że nauczyciele w Zurominie to mają po dwa tysiące za nadgodziny miesięcznie ale to chyba nie możliwe.Gdyby tyle mieli to raczej by nie pojechali strajkować do Warszawy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. kos #1723966 | 83.6.*.* 28 kwi 2015 12:57

    oni maja jakieś? dodatkowe teraz ferie ? bo nie rozumiem ? chyba powinni pracować, ciekawy jestem czy za to będą chcieli pieniążki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (87)