środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromin. Radni nie chcą Sobczak. Nie ma zgody Burmistrz – Rada!

2015-04-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-22 10:05:35)
Edyta Sobczak nie zyskała aprobaty radnych

Edyta Sobczak nie zyskała aprobaty radnych

Podziel się:

Radni na ostatniej sesji mieli podjąć decyzję o powołaniu nowego skarbnika Gminy i Miasta. Kandydatką burmistrz Anety Goliat na to stanowisko była Edyta Sobczak. Dwunastu radnych było przeciw powołaniu Sobczak. Tym samym Żuromin może zostać bez skarbnika. Radni nie tłumaczyli swoich decyzji.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Miejskiej w Żurominie 15 kwietnia radni mieli podjąć decyzję o odwołaniu dotychczasowej skarbnik gminy Marii Żołnowskiej i o powołaniu nowej skarbnik. Marię Żołnowską rada odwołała jednogłośnie. Przeciw powołaniu Edyty Sobczak na skarbnika zagłosowało 12 radnych.

Komisja bez dyskusji, na sesji dwa pytania


Edytę Sobczak jako kandydatkę na skarbnika gminy przedstawiła Burmistrz Aneta Goliat na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w poniedziałek 13 kwietnia. Wówczas Sobczak opowiedziała o swoim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Pytań nikt z radnych nie zadawał.
Dwa dni później na sesji burmistrz Aneta Goliat wyjaśniła dlaczego jej kandydatką na skarbnika jest Edyta Sobczak
- Zaproponowałam panią Edytę Sobczak, ponieważ dała się poznać jako osoba odpowiedzialna, rozważna i pracowita. Wiem, jak radzi sobie z rozliczaniem środków unijnych. Myślę, że udźwignie to ogromne wyzwanie – mówiła burmistrz Aneta Goliat.
Radni tym razem mieli pytania do kandydatki. Najpierw wiceprzewodniczący rady Dariusz Wieczorek poprosił Sobczak, żeby powiedziała… „kilka słów na swój temat”. Następnie radny Wiesław Dobies zapytał, jakie obowiązki należały do niej, gdy pracowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
Komentarzy i dociekań ze strony radnych nie było. Potem przyszedł czas na głosowanie. Za powołaniem Edyty Sobczak na skarbnika było tylko dwóch radnych: Andrzej Staroń i Krzysztof Czachorowski. Od głosu wstrzymał się Leszek Łuczkiewicz. Przeciw było pozostałych 12 radnych. Nikt swojej decyzji nie tłumaczył. Nowa skarbnik powinna objąć stanowisko od 1 maja. Do końca kwietnia w Żurominie skarbnikiem jest Maria Żołnowska.

Co dalej

Prawdopodobnie w ciągu kilku dni na wniosek burmistrz Anety Goliat zostanie zwołana kolejna sesja Rady Miejskiej. Na niej po raz kolejny radni będą podejmować decyzję o powołaniu skarbnik Gminy. Po raz kolejny kandydatką będzie Edyta Sobczak, przynajmniej tak deklaruje burmistrz Aneta Goliat.
O decyzji radnych i sytuacji, w jakiej w związku z nią znalazła się Gmina, burmistrz Aneta Goliat postanowiła poinformować mieszkańców. W związku z tym wydała oświadczenie, które publikujemy na 4. stronie.
- Chce uświadomić mieszkańcom, że decyzja radnych w związku z niewybraniem skarbnika destabilizuje funkcjonowanie Gminy – wyjaśnia nam Aneta Goliat.
W ciągu najbliższych kilku dni będzie wiadomo, czy tym razem Rada poprze wniosek burmistrz i czy tym razem radni zechcą podać argumenty swojej decyzji w tak ważnej sprawie.

Brak skarbnika może mieć poważne skutki, najpierw dla pracowników podległych Urzędowi. Wypłaty mogą już w maju nie dostać urzędnicy i nauczyciele. Potem dla gminy i władz. Praca Urzędu będzie zdestabilizowana, a Wojewoda może zarządzić nowe wybory.

Komentarze (303) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bohater domu #1735983 | 31.63.*.* 17 maj 2015 09:58

  Tak tak. Najwięcej inwestycji jest dzięki innej POwiatowej partii. Jest ich POprostu bez liku. Drogi, budynki, mosty, ścieżki rowerowe, obwodnice, boiska. A i jeszcze parki, które były pustyniami. Jak się chłopaki POstarają to będzie wszystkiego jeszcze więcej. Już zaczynają

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PSL #1733547 | 83.28.*.* 13 maj 2015 11:40

  PSL jest przyszłością tej gminy i POwiatu. Tylko w PSL-u nadzieja na rozwiązanie naszych problemów. Pan Marszałek Struzik na którego tak masowo i ochoczo głosowaliśmy nam POmoże bo rządzi w województwie. Panowie Rzymowski i Rejmus na których tak masowo i ochoczo głosowaliśmy rządzą w powiecie. Aby w gminie rządzi PO (Pan Burmistrz Przewodniczący struktur PO Powiatowych).

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sluzba #1733375 | 83.28.*.* 12 maj 2015 23:12

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W związku z licznymi pomówieniami i oszczerstwami proszę komentarz o nicku ... podpisująca się numerem ip 164.127.*.* zachować do wglądu specjalnego do tego skierowanych służb.

  1. ... #1733332 | 87.116.*.* 12 maj 2015 22:09

   Wiadomo że w gminie rządzi PSL, młodym nie dadzą żadnej szansy a to musi być 5 lat na stanowisku kierowniczym a to 10 lat doświadczenia w księgowości itd, jak widać w tym naszym kraju młodzi ludzie nie mają żadnej przyszłości. Niech rządzą emeryci i stare babki,na pewno lepiej się znają jak młodzi

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ... #1733236 | 164.127.*.* 12 maj 2015 19:52

    Na szczęście nie wygra go Sobczakowa bo nawet nie będzie jej kandydatura rozpatrywana, ta Pani się nie kwalifikuje :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (303)