Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Maria Żołnowska przeszła na emeryturę

2015-04-24 08:20:53 (ost. akt: 2015-04-24 08:31:15)
Maria Żołnowska została odwołana z funkcji skarbnika

Maria Żołnowska została odwołana z funkcji skarbnika

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Rada miejska w Żurominie w ubiegłym tygodniu odwołała Marię Żołnowską ze stanowiska skarbnika Gminy i Miasta Żuromin. Żołnowską żegnali radni tej i poprzedniej kadencji, urzędnicy, władze miasta. Na sesji z kwiatami pojawił się również Zbigniew Nosek.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Maria Żołnowska z funkcji skarbnika zrezygnowała sama. Jednak decyzję o jej odwołaniu musieli podjąć radni w głosowaniu. Na sesji Rady Miejskiej w Żurominie 15 marca radni jednogłośnie podjęli decyzję o odwołaniu skarbnik. Żołnowska skarbnikiem była od 2005 roku. Za jej pracę w imieniu rady nie bez emocji dziękowała przewodnicząca Barbara Michalska
- Z całą pewnością możemy mówić o pani skarbnik jako o fachowcu z powołania, który potrafi połączyć obowiązki z pasją – mówiła Barbara Michalska – pozostajesz w naszej pamięci jako człowiek kompetentny i uczynny.
Przewodnicząca życzyła odchodzącej skarbnik dużo zdrowia, pomyślności i realizacji własnych pasji.
Za pracę i serdeczne przyjęcie w urzędzie dziękowała skarbnik burmistrz Aneta Goliat. Pożegnać Żołnowską przyszedł również były burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek
- Pani Maria przejęła gminę w niezbyt dobrym stanie z francuskim kredytem, ale zostawia ją w takim stanie, że nie musimy się wstydzić. Jej praca, mądrość i przeogromna wiedza i kompetencje dawały pewność, że kolejne budżety w tym mieście będą dobre – mówił Zbigniew Nosek – może pani odejść na emeryturę w poczuciu super spełnionego obowiązku. Życzę temu miastu, żeby jego dalsze funkcjonowanie było co najmniej takie dobre.
Maria Żołnowska dziękowała poprzedniemu burmistrzowi Zbigniewowi Noskowi za obdarzenie jej w 2005 roku zaufaniem. Obecnej burmistrz i radnym dziękowała za dotychczasową współpracę i życzyła sukcesów i satysfakcji z służby na rzecz mieszkańców.
- Życzę państwu żebyście byli jacy jesteście i nadawali właściwy bieg sprawom oraz żebyście wzbudzali pozytywne emocje – mówiła Maria Żołnowska.
Żołnowska skarbnikiem będzie do końca kwietnia. Od 1 maja przechodzi na emeryturę.
Redakcja Kuriera Marii Żołnowskiej dziękuje za dobra współpracę. Życzymy zdrowia i spokoju.

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zazdrośnik #1722408 | 83.28.*.* 26 kwi 2015 12:28

  Zazdrośnik jesteś odnośnie wysokości tej emerytury którą ta Pani wypracowała. Zapewne jest duża i cały szkopuł w tym że pani Sobczak też by zarabiała takie duże pieniądze i też by miała taką duża emeryturę i też byś był niezadowolony?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ? #1722080 | 46.112.*.* 25 kwi 2015 20:42

   Ile babeczka ma emerytury? Można się nią od tej strony zainteresować, jako sponsorka dobrze by się przy mnie prezentowała.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Daro #1721648 | 87.116.*.* 25 kwi 2015 09:35

    Ta stara władza to , ( pożeracze jakich mało ), co by nie napisał to i tak będzie żle. Zamiast pomagać nowej władzy to oni przeciwko,ma być dobrze !, nigdy ! Niszczyciele !!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. cak #1721501 | 83.31.*.* 24 kwi 2015 23:13

     Przecież w każdej chwili można odwołać więc czemu by nie dać szansy? uczciwy układ

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Grzegorz #1721065 | 46.239.*.* 24 kwi 2015 14:38

     Czy obecni radni pozwolą i wykażą się dalekowzrocznością by za kilka lat (tak jak teraz p. Żołnowska) jakiś skarbnik lub skarbniczka podziękowali, że aczkolwiek wcześniej nie byli skarbnikiem ani główną księgową w urzędzie państwowym lub w dużej firmie, to dziękują za obdarzenie zaufaniem już na starcie przy rozpoczynaniu prac. Nie dajmy się zwariować, że P. Jarzynka i p. Żołnowska to tytany księgowości i już od kołyski miały wyksztalcenie, doświadczenie i umiejętności którym nikt nie jest w stanie dorównać.

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     Pokaż wszystkie komentarze (18)