Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Siatkówka. Zielona z pucharem Starosty

2015-04-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-24 08:59:46)
Najlepsi w turnieju: Zielona, Płońsk i LO

Najlepsi w turnieju: Zielona, Płońsk i LO

Podziel się:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zwyciężył w turnieju piłki siatkowej o Puchar Starosty Żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego. Siatkarze ze szkoły w zielonej w finale pokonali swoich rówieśników z Płońska. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze imprezy LO Żuromin.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się III Międzypowiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Żuromińskiego. Edycja tego turnieju jest już trzecia, ale pierwsza z nowym starostą powiatu żuromińskiego Jerzym Rzymowskim. Do udziału w sportowej imprezie organizatorzy zaprosili sześć zespołów. Cztery z nich to szkoły z terenu powiatu – trzy szkoły ponadgimnazjalne, czyli gospodarze z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej oraz Gimnazjum nr 2 w Żurominie, a także gościnnie Zespół Szkół nr 2 w Płońsku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W jednej zagrali LO Żuromin, ZSP Żuromin i LO Płock, w drugiej zaś ZSP Zielona, Gimnazjum nr 2 w Żurominie i ZS nr 2 w Płońsku. Zajęte miejsce w danej grupie predysponowało do gry o miejsca w pierwszej trójce. By dotrzeć do finału i tam bić się o najwyższe laury, należało wygrać co najmniej jedno spotkanie grupowe. Od mocnego uderzenia w sowich grupach rozpoczęły zespoły z LO Żuromin i ZSP Zielona. Podopieczni Andrzeja Morawskiego bez starty seta zakończyli zmagania i awansowali do półfinału. Gracze Andrzeja Gosika natomiast stracili jedną partię. Faworyci nie trafili na siebie w półfinałach. Rywalem zespołu z Zielonej była płocka „Małachowianka”, natomiast żurominian ZS nr 2 w Płońsku. Płońsk postawił trudne warunki do gry i awansował do finału. Zielona nie miała większych przeszkód. W finale zatem oglądaliśmy powtórkę ze spotkania grupowego. Finał dla Zielonej był łatwiejszy niż przeprawa grupowa. ZSP wygrało bez straty seta. Trzecie miejsce zajęło żuromińskie LO, ponownie pokonując Małachowiankę.


Wyniki:
Grupa A
LO Żuromin – ZSP Żuromin 2:0
ZSP Żuromin – LO „Małachowianka” Płock 0:2
LO Żuromin – LO „Małachowianka” Płock 2:0

Grupa B
ZSP Zielona – Gimnazjum nr 2 Żuromin 2:0
Gimnazjum nr 2 Żuromin – ZS nr 2 Płońsk 0:2
ZSP Zielona – ZS nr 2 Płońsk 2:1

Półfinał
LO Żuromin – ZS nr 2 Płońsk 0:2
ZSP Zielona – LO „Małachowianka” Płock 2:0

Mecz o V miejsce
ZSP Żuromin – Gimnazjum nr 2 Żuromin 0:2

Mecz o III miejsce
LO Żuromin – LO „Małachowianka” Płock 2:0

Finał
ZSP Zielona – ZS nr 2 Płońsk 2:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB