Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

19 – latka dachowała

2015-04-30 08:38:27 (ost. akt: 2015-04-30 08:41:02)
Samochód znalazł się na środku ulicy na dachu

Samochód znalazł się na środku ulicy na dachu

Podziel się:

Groźna kolizja zdarzyła się między Rzężawami a Brudnicami. Kierująca oplem corsą 19-letnia kobieta podczas wyprzedzania straciła panowanie nad samochodem i wypadła z drogi. Samochód uderzył w skarpę, drzewo i w końcu dachował. Kobieta miała ogromne szczęście.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Do kolizji między Rzężawami a Brudnicami doszło w piątek 24 kwietnia o godzinie 7:30. Kierująca samochodem marki Opel Corsa 19 – letnia kobieta, mieszkanka gminy Lubowidz wyprzedzała na lekkim łuku inny samochód. Podczas manewru kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Prawdopodobnie jechała za szybko i za gwałtownie próbowała wrócić na swój pas. Samochód wypadł z drogi i uderzył w skarpę w rowie, następnie tyłem uderzył w drzewo, a potem koziołkował po ulicy.
O dużym szczęściu może mówić 19-latka. Nie doznała ona większych obrażeń, więc zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja.
Świadkiem zdarzenia był kierowca wyprzedzanego samochodu (marki Seat), jednak ten, gdy tylko na miejscu pojawili się strażacy, odjechał.
Co było przyczyną wypadku?
Tu możemy jedynie spekulować. Ślady na jezdni pokazują, że manewr powrotu na prawy pas mógł być przeprowadzony zbyt gwałtownie. Spowodowało to, że samochód stanął w poprzek drogi i później nie można było już nad nim zapanować. Kobieta prawo jazdy posiadała zaledwie od marca i z pewnością doświadczonym kierowcą nie była. Być może te czynniki wpłynęły na zdarzenie. Policja jest najprawdopodobniej podobnego zdania, gdyż, choć nikomu nic się nie stało, fakultatywnie zabrała prawo jazdy młodej kobiecie.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Asdan #1729340 | 5.67.*.* 5 maj 2015 22:48

  Co się tak pienisz? :) Jestem jednym z wielu który wyrobił sobie zdanie na temat tej Gazetki. Jedni maja dobre, inni złe zdanie. Mi się kilka rzeczy nie podoba które bym widział inaczej. Ot co :) a Ty co zrobisz?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1728639 | 178.42.*.* 4 maj 2015 21:57

  Nic już więcej mądrego nie potrafisz napisać? Nie ty Asdan będziesz stawiał mi diagnozę odnośnie stanu mojego umysłu bo śmiem twierdzić ,ze w tym temacie jesteś biedny jak mysz kościelna. Sam wyrwałeś się aby tym z gazety przypierd....... przy samym tyłku , zachowałeś się - no jak ? w porządku? Sam to potrafisz ocenić ?Dałem ci propozycję , wiesz jaką. Nie zrobisz tego z jakiej przyczyny? Nie potrafisz. Potrafisz tylko jątrzyć i siać obłudę , ferment , z kogoś się podśmiewać , pokazać jaki to on głupi. Wystarczy Ci? Czy dalej będziesz sobie szukał dziury w całym? Popatrz na siebie i krytykę rozpocznij od siebie a zapewniam cię , ze ty i inni na tym skorzystają.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Asdan #1728135 | 90.195.*.* 4 maj 2015 11:11

  Spójrz, prowadzisz dialog który bez mych wypowiedzi brzmi jak monolog osoby psychicznie chorej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Japa #1727932 | 178.42.*.* 3 maj 2015 20:47

  To jednak drefisz , nie napiszesz?No cóż mogę cie jedynie zaliczyć do sukienkowych bo oni za darmo znaku krzyża nie uczynią. A może jednak ? Spróbuj , pokarz co potrafisz a może oni się od Ciebie czegoś nauczą, ujawnij ukryty talent dziennikarski niech Naczelny wie z kim zadziera skoro jak twierdzisz twoje posty są bagatelizowane.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Japa #1727263 | 83.28.*.* 2 maj 2015 16:57

  Mam propozycję. Na podstawie tych danych napisz Ty o tym samym a my tu na tym forum go ocenimy. Jak , napiszesz .Jak tego nie zrobisz to znaczy , że - możesz się domyślać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz