Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Bieżuń. Samochód znalazł się na środku ulicy na dachu

2015-05-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-30 08:47:36)
Pościg policyjny skończył się zatrzymaniem pijanego kierowcy

Pościg policyjny skończył się zatrzymaniem pijanego kierowcy

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Kierowca opla corsy nie zatrzymał się na wezwanie policji. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który skończył się przy kościele w Bieżuniu. 66 – letni mężczyzna uderzył w barierki. Był pijany, odpowie przed Sądem.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Do wydarzeń niczym z filmów akcji doszło 26 marca około godziny 21 w Bieżuniu. Policjanci z żuromińskiej KPP próbowali zatrzymać jadącego ulicą Zawidzką w Bieżuniu opla corsę. Kiedy zrównali się z samochodem ten nagle zahamował i zawrócił. Próbował uciekać w przeciwnym kierunku. Zanim policyjny Fiat Ducato zawrócił, kierowca opla już się oddalił. Zaczął się pościg, jednak nie trwał on długo. Opel nie zmieścił się już w pierwszy zakręt i wylądował w barierkach oddzielających jezdnię od chodnika i kościelnego parkanu.
Za chwilę doszło do szarpaniny. Jak relacjonują świadkowie wydarzenia, mężczyzna nie chciał wysiąść z samochodu, a kiedy policjanci próbowali go stamtąd wyciągnąć, ten się zapierał.
Świadkowie wydarzenia nie byli bierni i pomagali policjantom ujarzmić pijanego kierowcę.
- Nie rozumiem, jak można po pijanemu wsiąść za kierownicę – mówił jeden ze świadków – Przecież mogłem tędy przechodzić. Przecież mogło dojść do wypadku – dodał.
Okazało się, że kierowca 66 – latek z gminy Bieżuń miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wniosek o ukaranie został skierowany do Sądu.

Pijak namierzony
Radiowóz z Żuromina nie znalazł się w Bieżuniu przypadkowo. To mieszkańcy miasta dali znać władzy, że pijany kierowca jeździ ulicami ich miasta.
- Oczywiście zareagowaliśmy natychmiast. Każdy sygnał mieszkańców jest dla nas bardzo ważny – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin aspirant sztabowy Jan Składanowski – Udało nam się zatrzymać kierowcę. Kto wie, może dzięki temu nie doszło do prawdziwej tragedii – dodaje Składanowski.
Zachowanie mieszkańca Bieżunia można uznać za postawę obywatelską. Naszym obowiązkiem jest obronić mieszkańców przed zagrożeniem, jakie wynika z nieodpowiedzialnego zachowania innych obywateli.
Po zachowaniu mieszkańców Bieżunia, również tych, którzy byli świadkami wydarzenia można wnioskować, że nie mają oni aprobaty dla pijanych kierowców.
- Niestety, mimo że tyle naszych działań profilaktycznych poświęconych jest walce z pijanymi kierowcami, to ciągle zdarzają się jednostki, które są odporne na edukację. My nigdy nie będziemy akceptować pijanych kierowców – mówi kierownik Jan Składanowski.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. maro--- #1865111 | 46.170.*.* 24 lis 2015 19:33

  Skąd to zdjęcie ???? Na pewno nie z Bieżunia .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1726906 | 46.112.*.* 2 maj 2015 04:59

  Jestem za "powieszeniem" tego gościa, musi być jednak wyrok. Artykuł namawia jednak do donoszenia na sąsiadów. To na policję, to do urzędów skarbowych itd i td wmawiajac ludziom że to dobre uczynki. I będzie tak jak w czasie II wojny, będziemy się bardziej obawiać Polaków jak Niemców(to słowa autorytetu Bartoszewskiego)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Japa #1726827 | 217.99.*.* 1 maj 2015 21:56

   Najwyraźniej chłopcy radarowcy nie przypadli do gustu szanownemu panu więc odmówił wyjścia ze swojej fortecy.Jak śmieli przerywać kontynuowanie tak wspaniałej frajdy.Teraz stanie skulony, skruszony jak zamknięty kundel przed Sądem i będzie bebłotał , że to nie jego wina , on tylko trzy jabłuszka skonsumować i gdyby nie oni , bezpiecznie i z wielką radością do domu by dojechał. Jakiś dudek go podkablował. Jaki stary taki głupi. Bardzo dobre takich bandytów drogowych tak powinno się traktować.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1726801 | 46.112.*.* 1 maj 2015 21:40

   Kiedy stracą immunitety święte krowy za alkohol? Jeżdżą po pijaku i nic, a biedaka z Bieżunia powieszą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz