Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Trwa maturalny maraton. Powodzenia!

2015-05-06 11:43:38 (ost. akt: 2015-05-15 10:25:13)
Uczniowie liceum Ogólnokształcącego w Żurominie chwilę przed egzaminem z matematyki

Uczniowie liceum Ogólnokształcącego w Żurominie chwilę przed egzaminem z matematyki

Podziel się:

W poniedziałek maturzyści w całej Polsce rozpoczęli najważniejszy egzamin w życiu. Zaczęli od egzaminu z języka polskiego, we wtorek zdawali matematykę, a następnie egzamin z języka obcego. W powiecie żuromińskim maturę zdaję 413 uczniów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W powiecie żuromińskim tak jak w całej Polsce uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli egzamin maturalny. W tym roku w naszym powiecie do egzaminu dojrzałości przystąpiło w sumie 413 uczniów. Najwięcej maturzystów mamy w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie – 154 osoby. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalny w Żurominie jest 101 maturzystów, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej w sumie zdaje egzamin 100 uczniów, w tym 29 licealistów i 71 uczniów technikum. W bieżuńskim ogólniaku maturzystów jest 49. Do egzaminu przystąpiło również 9 dorosłych. Część pisemna tegorocznego egzaminu potrwa do 22 maja, a część ustna do 29 maja. W tym roku matura jest przeprowadzana w dwóch formach. Absolwenci technikum przystąpią do egzaminu na zasadach obowiązujących w ubiegłym roku. Uczniowie liceum ogólnokształcącego będą zdawać egzamin po raz pierwszy w nowej formule. Każdy z abiturientów musi podejść do egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, do których zaliczają się oprócz egzaminów pisemnych z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, egzamin ustny z języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz z języka mniejszości narodowej, jeżeli są to uczniowie oddziałów, gdzie taki język jest nauczany. Tegoroczni licealiści zgodnie z nowymi zasadami mają obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może przystąpić również do egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych. W przypadku absolwentów liceum ogólnokształcącego do maksymalnie pięciu, a w przypadku uczniów technikum do maksymalnie sześciu.
Na wyniki egzaminu uczniowie będą czekać do 30 czerwca.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #1732510 | 217.99.*.* 11 maj 2015 21:00

  Od dawna wiadomo , ze w tej szkole nie jest najlepiej, wszyscy wszystko wiedzą i nikt nic nie robi , wszystkim z tym jest dobrze, nikt nikomu nie chce się narazić , psy szczekają a karawana jedzie dalej. Dokąd zajedzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ach ta technika #1731491 | 217.99.*.* 8 maj 2015 20:19

  Kamera w długopisie, nadajnik w uchu i krzesłem po plecach. Ot taka marna rzeczywistość.

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. absolwentka #1731104 | 83.28.*.* 8 maj 2015 11:07

  Sytuację w LO może uzdrowić tylko zmiana dyrekcji, gdyż ta chyba nie panuje nad sytuacją. Aż żal słuchać, co stało się z tą szkołą, która kiedyś prezentowała wysoki poziom a nauczyciele kulturę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Teraz będzie problem #1730967 | 178.42.*.* 8 maj 2015 08:18

   Do tej pory Żuromińskiego liceum nie wybierało ok 100 absolwentów gimnazjów z terenu powiatu Żuromińskiego rocznie (art KŻ 93 absolwentów z2014 roku poza powiatem) byli to z reguły uczniowie którzy mieli wysoką średnią ocen i bardzo dobry wynik z egzaminu gimnazjalnego. Dlaczego dzieci nauczycieli władzy lekarzy biznesmenów prezesów i.t.d. nie wybierają od lat żuromińskiego liceum??? Ci którzy wybierali żuromińskie liceum znali realia poziomu nauczania i zwyczajów panujących na egzaminach maturalnych. Już w ubiegłym roku ubyło jednej klasy w tym zapewne po takich sensacjach ubędzie ze dwie klasy a opinia w środowisku żuromińskim na temat poziomu nauczania( nie wszyscy pedagodzy są źle oceniani przez uczniów ale Ci źli szkodzą opinii całej szkoły). ,, NIE PUSZCZAM DZIECKA POZA ŻUROMIN BO TO DROGO KOSZTUJE" GÓWNO PRAWDA KOSZT KOREPETYCJI W CIĄGU ROKU PRZEWYŻSZA KOSZT UTRZYMANIA DZIECKA W INTERNACIE. Zanim wybierzesz szkołę dla swojego dziecka zrób wywiad środowiskowy. To trzy lata stresu i korepetycji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. maturzystka #1730792 | 5.172.*.* 7 maj 2015 21:28

    W LO sporo osób ściąga. Mało tego nikt nie kryje się, że wniósł telefon albo spisał całe karty. Niestety szanowna komisja za słabo pilnuje ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)