Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Uczniowie świętowali Dzień Ziemi

2015-05-11 14:01:31 (ost. akt: 2015-05-15 10:25:40)
Zwycięzcy turnieju klasa 4a

Zwycięzcy turnieju klasa 4a

Podziel się:

W Żurominie najmłodsi dbają o środowisko. Świadczą o tym chociażby takie konkursy, jaki został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1. Uczniowie przez cały dzień hucznie obchodzili święto Ziemi.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Corocznie z okazji Światowego Dnia Ziemi w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie organizowany jest Międzyklasowy Interdyscyplinarny Turniej Ekologiczny „Ziemia – nasz wspólny dom”. Głównym celem turnieju jest kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów oraz właściwych postaw wobec środowiska naturalnego.
Tegoroczna, piętnasta już, edycja turnieju odbyła się 27 kwietnia pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” i ukierunkowana była na poszerzenie wiadomości uczniów na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystania.

Uczniowie klas 4-6 rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach artystycznych, wiedzowych i sportowych, takich jak: „Energetyczna piosenka”, pokaz mody ekologicznej,
konkurs plastyczny na najciekawszą ilustrację hasła turnieju „Z energią zmieńmy źródła”, „Dobra energia dla wszystkich” – eko-dyktando, „Od literki do wyrazu” – eko-scrabble,
urządzenia elektryczne przyjazne środowisku (konkurs z j. angielskiego), „Zasoby przyrody oszczędzaj młody” – konkurs wiedzy o odnawialnych i nieodnawialnych zasobach przyrody,
Ekologiczna krzyżówka z szyfrem, „Inteligentna energia” – rozwiązywanie zadań matematycznych o tematyce ekologicznej, „Energetyczne wynalazki” – konkurencja historyczna, Konkurencje sportowe: „Wyłapywanie pozytywnej energii” oraz „Wielkie sprzątanie”.

Partnerem turnieju i fundatorem nagrody głównej dla zwycięskiej klasy była PGE Energia Odnawialna S. A.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła klasa 4a, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę rekreacyjną do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Boguszewiec”. Uczniowie będą mogli tam pobiegać na świeżym powietrzu, pograć w piłkę nożną, siatkówkę plażową, mini-golfa, tenisa stołowego i cymbergaja, powspinać się w parku linowym. W cenę pobytu wliczone jest też ognisko z kiełbaskami.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie składają serdeczne podziękowania sponsorowi PGE Energia Odnawialna S.A. za ufundowanie nagrody głównej turnieju oraz nagród dla uczniów klas I-III, biorących udział w konkursie plastycznym „Z zieloną energią na co dzień” oraz w konkursie plastyczno-technicznym „Źródła energii przyjazne środowisku".

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1732664 | 46.112.*.* 12 maj 2015 04:36

    Bardzo się dziwię,że energia słoneczna nie jest opodatkowana. Słońce świeci na terytorium naszego Państwa, można to łatwo policzyć, ile dostajemy KWh, obłozyc akcyzą i podzielic na ilość ludzi z wyłączeniem vipów oraz rządzących.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz