Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Jedynka górą w zawodach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2015-05-13 15:36:51 (ost. akt: 2015-05-15 10:24:24)
Wspólne zdjęcie uczestników

Wspólne zdjęcie uczestników

Podziel się:

Szkoły podstawowe i gimnazja powiatu żuromińskiego w ubiegły piątek rywalizowały w zawodach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem najlepiej wypadły drużyny z Zespołu Szkół nr 1 w Żurominie.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz samorządy gminne powiatu żuromińskiego byli organizatorami Powiatowego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zawody odbyły się w piątek 8 maja w Zespole Szkół nr 1 w Żurominie. Gospodarze imprezy nie byli zbyt gościnni, bo zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów nie dali szans rywalom.

- Jedynka zdominowała zawody, ale warto podkreślić, że ich poziom jest coraz wyższy. Bardzo mi się podoba, że w znacznym stopniu poprawiła się znajomość przepisów ruchu drogowego, a najlepsze drużyny zdobywały w tych konkurencjach niemal maksymalne noty – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Jan Składanowski.

Uczniowie rywalizowali nie tylko w dwóch kategoriach (gimnazjum i szkoła podstawowa), ale też w dwóch konkurencjach. Po pierwsze musieli zmagać się z testem z przepisów ruchu drogowego, a zadania nie były łatwe. Po drugie, mieli do pokonania tor przeszkód, który zawsze sprawiał spore problemy.

Najlepsze drużyny turnieju, w kategorii szkół podstawowych ZS Żuromin 1 i SP Siemiątkowo, zaś w kategorii gimnazjów G. nr 1 Żuromin oraz G. 2 Żuromin, reprezentować będą nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się w najbliższy piątek w Mławie.

- Nasi zawodnicy mają szanse na czołowe lokaty. Szczególnie gimnazjaliści, którzy spisali się podczas turnieju bardzo dobrze – podsumował Składanowski.


Wyniki

Kategoria Szkół Podstawowych: 
1. ZS Żuromin nr 1 
2. Szkoła w Siemiątkowie 
3. Szkoła w Lubowidzu 

Kategoria gimnazjów 
1. ZS Żuromin nr 1 
2. ZS Żuromin nr 2 
3. Gimnazjum w Bieżuniu 

Najlepszy zawodnik w konkurencji "Test z przepisów ruchu drogowego" 
Kamila Kinaszewska z ZS Żuromin nr 1. 

Najlepszy zawodnik w konkurencji "tor przeszkód" 
Radosław Gulczyński z ZS Żuromin nr 2.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB