Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Siatkówka. Nasze dziewczyny są całe w złocie!

2015-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-15 09:04:37)
Złote dziewczyny Legionovii. Wśród nich dziewczyny z naszego powiatu

Złote dziewczyny Legionovii. Wśród nich dziewczyny z naszego powiatu

Podziel się:

Sześć dziewczyn z naszego powiatu zostało Mistrzyniami Polski Kadetek. Kasia Niderla, Natalia Mazurkiewicz, Paulina Sobolewska, Weronika Trzeciak, Marcelina Karpińska, Milena Montowska w niedzielę w podkrakowskich Proszowicach rozbiły bank i deklasując rywalki, stanęły na najwyższym stopniu Mistrzostw.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Mamy Mistrzynie! Dziewczyny z Żuromina, Zielunia, Lubowidza i Poniatowa stanęły na najwyższym stopniu podium siatkarskich Mistrzostw Polski.
Tym razem reprezentowały zespół Legionovii Legionowo, ale nikt nie zapomni skąd się te dziewczyny wzięły. To podopieczne Marka Zielińskiego i lubowidzkiego Rosario. Panie Marku, to Pan stworzył ten zespół!

Mistrzostwa w Proszowicach

Mistrzostwa Polski kadetek rozpoczęły się 6 maja w podkrakowskich Proszowicach. Zespół Legionovii z naszymi siatkarkami w składzie awansował do nich z półfinałów (wygrane wszystkie mecze) i był uważany za jednego z głównych kandydatów do Mistrzostwa. Właściwie to legionowianki oraz zespół Pałacu Bydgoszcz uważane były za pewniaki do finału. Ale… to jest sport.
Falstart
Zaczęło się źle. Legionovia przegrała pierwszy mecz z drużyną UKS Libero Starogard Gdański 3:1. Jak wskazywali komentatorzy mecz ten był lekcją pokory dla dziewczyn z Legionovii i mógł ostudzić zbytnią pychę dziewczyn „skazywanych” na sukces. W drużynie z Legionowa, mimo porażki, dobre recenzje zebrały nasze dziewczyny: Milena Montowska, Paulina Sobolewska, Marcelina Karpińska i Katarzyna Niderla.

Wszystko wraca do normy
Kolejne dwa mecze w grupie to popis Legionovii. Najpierw pełne sportowej złości dziewczyny rozjechały MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Wielki w tym udział Pauliny Sobolewskiej, która choć MVP meczu nie została, to przez komentatorów była uważana za najlepszą zawodniczkę meczu. Następnego dnia dziewczyny poprawiły i przejechały się jak walcem po Truso Elbląg - również 3:0 i pewnie z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. Gdzie czekał je przedwczesny finał z Pałacem Bydgoszcz.

Bitwa o medal. Walec się rozpędza
Kolejny mecz dawał pewny medal. Co najmniej srebrny. Walka o finał z Pałacem określana była przez komentatorów przedwczesnym finałem i, nie ma co ukrywać, właśnie takim była. Dziewczyny z Legionowa co prawda wygrały mecz 3:0, ale każdy set był niezwykle zacięty i walka w nim trwała do samego końca. Tym razem nadworny komentator zespołu Legionovii rozpływa się w zachwytach nad Pauliną Sobolewska i Weroniką Trzeciak. To one miały ogromny wpływ na to zwycięstwo. Oczywiście swoje też, jak zwykle, zrobiła Kasia Niderla. Czas na finał.
Mistrzostwa Mazowsza bis
W finale zespół Legionovii zagrał ze swym odwiecznym rywalem Spartą Warszawa. Finał ekipy z Warszawy to spora niespodzianka, ale też Spartanki grały naprawdę świetny turniej, nie przegrywając w nim meczu.
W finale było nerwowo. Pierwszy set Legionovia wygrała, ale w drugim coś się zacięło. Przegraliśmy. W trzecim też sytuacja wyglądała słabo. Dopiero od stanu 2:6 legionowska maszyna weszła na właściwe tryby. Zaczęło się.
Znów świetny turniej zagrały Paulina Sobolewska i Kasia Niderla, ale bezsprzecznie najlepszą zawodniczką Legionovii była Aleksandra Rasińska, którą wybrano MVP finałów.

Kibice z naszego powiatu
Zarówno na parkiecie, jak i na trybunach nie zabrakło naszych akcentów. Kibice z naszego powiatu stawili się w Proszowicach licznie i zdzierali gardła, pomagając naszym siatkarkom.
- Emocje były wielkie. Jeszcze do dzisiaj je czuje – mówi Sławomir Niderla ojciec Kasi w poniedziałek dzień po finałach - Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć – dodaje.


Wyniki zespołu:
LTS Legionovia- UKS Libero Starogard Gdański 1:3 (25:19,21:25,21:25,22:25)

LTS Legionovia- MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:14,25:17,25:21)

LTS Legionovia- MKS Truso Elbląg  3:0 (25:16,25:19,25:21)

LTS LEGIONOVIA Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:23, 25:23)

LTS LEGIONOVIA Legionowo – Sparta Warszawa 3:1 (25:22,20:25,25:14,25:17)

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. LTS Legionovia Legionowo – Mistrz Polski
2. MUKS Sparta Warszawa
3. KS Pałac Bydgoszcz
4. MKS Dąbrowa Górnicza
5. Impel Gwardia Wrocław
6. UKS Libero Starogard Gdański
7. DevelopRes V LO Rzewszów
8. Truso Elbląg


Skład drużyny:
LTS LEGIONOVIA Legionowo: Paulina Sobolewska, Michalina Sochaczewska, Marcelina Karpińska, Kasia Salamonik, Aleksandra Rasińska, Natalia Mazurkiewicz, Aleksandra Omelaniuk, Alicja Grabka, Katarzyna Niderla, Milena Montowska, Weronika Trzeciak i Anna Maziopa.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB