Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Dominik odebrał sobie życie. Bieżuń pogrążony w żałobie

2015-05-15 11:32:46 (ost. akt: 2015-05-26 14:31:24)
Na swoim profilu Dominik zostawił wpis „Radość i pogoda ducha,/ma czarodziejską moc,/jak za pomocą różdżki,/ zmieni na lepsze Twój los. Na zdjęciu jest uśmiechnięty i radosny. Trudno komukolwiek zrozumieć, dlaczego popełnił samobójstwo

Na swoim profilu Dominik zostawił wpis „Radość i pogoda ducha,/ma czarodziejską moc,/jak za pomocą różdżki,/ zmieni na lepsze Twój los. Na zdjęciu jest uśmiechnięty i radosny. Trudno komukolwiek zrozumieć, dlaczego popełnił samobójstwo

Autor zdjęcia: fot. int.

Podziel się:

Dominik 14 – letni uczeń bieżuńskiego gimnazjum odebrał sobie życie. W czwartek około godziny 19 ciało chłopca znalazła jego matka.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl


Tragiczna wieść z Bieżunia dotarła do nas w piątek rano. 14-letni mieszkaniec Bieżunia odebrał sobie życie. Do tragedii doszło dzień wcześniej. Około godziny 19 matka chłopca wróciła do domu z pracy. W domu znalazła ciało chłopca.
To kolejna samobójcza śmierć młodej osoby w naszym powiecie. To czwarty przypadek w ostatnich dwóch latach, kiedy odbiera sobie życie nastolatek. Jak przerwać tę tragiczną serię?


Okrutne statystyki

Niestety nasz powiat pod względem samobójstw nastolatków nie jest wyjątkiem. W całej Polsce w 2014 roku odnotowano 10 207 prób samobójczych, 6165 z nich zakończyło się zgonem. Wśród samobójców aż 597 osób to młodzież od 10 do 19 roku życia. W większości przyczyną samobójstw okazują się nieporozumienia rodzinne, zawód miłosny. W 41 przypadkach są to problemy szkolne. Tak mówią policyjne statystyki. Psychologowie podkreślają jednak, że każdy człowiek jest inny i żadne statystyki nie wyjaśnią nam motywów działania pojedynczego człowieka.

Szkoła pogrążona w żałobie
Dominik był uczniem 1 klasy Gimnazjum w Bieżuniu. Uczniowie, nauczyciele, rodzice patrzą na tę śmierć z niedowierzaniem i żalem.
- Jesteśmy pogrążeni w żalu. Wszyscy bez wyjątku nauczyciele, rodzice, uczniowie. Trudno nam zrozumieć, to co się wydarzyło. Dociekamy cały czas, co mogło być przyczyną takiego kroku ucznia naszej szkoły – mówi dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Marek Cimochowski.
Dyrektor tłumaczy, że Dominik nie był złym uczniem, a w dzienniku uwag nie było żadnej adnotacji na jego temat.
- Teraz musimy zająć się też pozostałymi uczniami. Muszą mieć specjalną opiekę psychologiczną, bo z tym, co się stało trudno sobie poradzić dorosłym, a co dopiero młodzieży – mówi dyrektor Cimochowski.
W szkole powołany został specjalny szkolny sztab kryzysowy o charakterze psychologiczno – pedagogicznym.

Dominik zostawił list

O przyczynie śmierci Dominika trudno nam mówić. Nie chcemy opierać się na niesprawdzonych informacjach, które docierają do nas z różnych stron. Sprawdzić zaś ich już nie możemy. Damian tragicznego dnia nie był w szkole. Przy jego ciele znaleziony został list pożegnalny, ale jego treści nie znamy.
Sprawą zajmuje się mławska prokuratura. Prowadzi ona dochodzenie na podstawie artykułu 151 kodeksu karnego: Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O wynikach śledztwa poinformujemy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (54) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zawiedziona #2339933 | 195.160.*.* 30 wrz 2017 12:13

  Po tych 2 latach od tragedii morał jeden:" Sprawa zamieciona pod dywan ,bo nauczycielka chemii to zona BURMISTRZA "Jak tak można do chol....dziecko nie żyje a ta k....uczy jakim cudem? Sprawa była ale została zawieszona, nawet mnie to nie dziwi:( Boli fakt ,że kobieta straciła ukochanego syna ,a ta kro....uczy nadal, te gnoje co go zamęczali ,żadnej konsekwencji :(Jak tak można !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zbulwersowana #1983231 | 185.113.*.* 28 kwi 2016 00:16

  ma pan dyrektor racje wezwać psychologa na pomoc nauczycielom którzy nic nie zrobili a znali problem i pomoc uczniom tym którzy wypisywali potforności na fejsie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mm #1780123 | 91.236.*.* 21 lip 2015 15:47

  Popieram powinni ponieść karę a pani nauczycielka z chemii, to w pierwszej kolejności. LUDZIE nie powinniśmy pozwolić po takiej tragedii tym ludziom dalej nauczać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ania #1769113 | 79.191.*.* 6 lip 2015 09:21

  Ja również miałam ten zaszczyt buć uczona przez tą Panią niestety widze ze po 15 latach nic się nie zmieniło kto tego horroru nie przezył to niech składa ręce do Boga i dziękuke.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. :) #1768916 | 95.49.*.* 5 lip 2015 21:52

  Co taki lament? Strach was obleciał? Że ocena raportu kłamliwa i krzywdząca? To proste, krzywdziliście innych, to teraz was będą "krzywdzić".

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (54)