Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Tłumy uczciły pamięć wojennych ofiar

2015-05-15 11:45:57 (ost. akt: 2015-06-09 12:09:35)
Uroczystości w Myślinie miały niezwykle podniosły charakter

Uroczystości w Myślinie miały niezwykle podniosły charakter

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

W sobotę 9 maja w Myślinie w gminie Bieżuń odbyła się uroczystość poświęcona pamięci ofiar hitleryzmu. W siedemdziesiątą rocznicę zakończenia II wojny światowej przy pomniku poświęconym bohaterom walk partyzanckich i ofiarom hitleryzmu zgromadziły się dziesiątki mieszkańców. - To bardzo wzruszająca chwila. Dopóki my tu jesteśmy, pamięć o bohaterach będzie trwać – mówił burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych pod pomnik w Myślinie. Wśród nich był sztandar Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych gminy Bieżuń oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Bieżuniu, Myślinie, Karniszynie, Strzeszewie, Sławęcinie, a także sztandar Koła Łowieckiego „Łabędź”.
Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta i apel poległych. Wiele osób uczestniczyło w uroczystości. Wśród nich był burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański, starosta Jerzy Rzymowski, wicestarosta Ireneusz Rejmus, burmistrz Żuromina Aneta Goliat, zastępca Michał Bodenszac, senator Jan Maria Jackowski, komendant policji insp. Witold Lemański, zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Dariusz Sztumski.
Burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański podkreślił, że takie uroczystości są bardzo ważne.
- To bardzo wzruszająca chwila, nie spodziewałem się tak dużej liczby gości – mówił burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański – Cieszy mnie, że pamiętamy o naszych bohaterach, o tych wszystkich, którzy bez wahania oddawali życie za to, że mamy dziś wolną Polskę
Burmistrz szczególnie podziękował Ireneuszowi Myśliwczykowi za jego determinację w zorganizowaniu uroczystości. Radny z Myślina był motorem napędowym i inicjatorem uroczystości. Burmistrz Bieżunia zadeklarował, że o pomnik w Myślinie będzie dbał.
- Jako gospodarz tej gminy chce stwierdzić jednoznacznie, że już nigdy nie pozwolimy, aby to miejsce zarosło krzakami, żeby nasza młodzież i nasze dzieci straciły swoją tożsamość, bo nie będą pamiętać. Na to nie pozwolimy, ponieważ dzisiaj naszą obecnością tutaj świadczymy, że ta pamięć w nas żyje i musi w nas żyć – mówił.
Pod pomnikiem kilkanaście delegacji złożyło kwiaty. Wśród nich przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, szkół, ośrodków kultury, policji, straży pożarnej.
Na zakończenie odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z miejscowości Bogate.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. osp #1735335 | 5.172.*.* 15 maj 2015 21:37

    a krzywy był na iprezie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz